We wtorek podczas zastępczej lekcji wychowania fizycznego uczniowie klasy 7b uczestniczyli w treningu funkcjonalnym. Dowiedzieli się na czym polega crossfit, jakie elementy zawiera, kto go zapoczątkował i dlaczego tak prężnie rozwija się w Polsce. Pani P. Saniuk zajęcia rozpoczęła od rozgrzewki i wyjaśnienia podstawowych pojęć  związanych z tym sportem. Uczniowie otrzymali zadanie do wykonania w postaci WOD-u (Workouts of the Day) tzw. programu ćwiczeń, który składał się z 10 wybranych „stacji”. Klasa dzielnie stawiła czoła takim ćwiczeniom jak:

Push up (pompki)

Burpess (padnij-powstań)

Lunges (wykroki)

Plank (deska)

Sit up (brzuszki)

Air Squat (przysiady bez obciążenia)

Intensywność wykonywanych ćwiczeń to główne zadanie w crossficie, a siódmoklasiści odczuli to na własnej skórze. Co niektórym ta częstotliwość dała się we znaki, co automatycznie wyrazili swoją mimiką twarzy. Jednakże od samego początku wspólnym celem uczestników była jakość ruchu, bo najważniejsza jest TECHNIKA. Najcięższe ćwiczenia były eskalowane, upraszczane do możliwości uczestników.

Pod koniec zajęć ochotnicy sprawdzili swoją kondycję i zmagali się z oporem własnego ciała podczas dodatkowych ćwiczeń. W ostatnich minutach lekcji już wszyscy byli u kresu wytrzymałości, jednakże wyłoniono 3 uczniów o największych predyspozycjach sprawnościowych.