W czwartek 28 marca odbyły się w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Zielonej Górze rozgrywki półfinału wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Wielkiej Ligi Czytelników. Do zmagań czytelniczych przystąpiło 14 drużyn z naszego województwa. Naszą szkołę   reprezentowały drużyny w dwóch kategoriach wiekowych w sprawdzonym już składzie:

Klasy 1-4:
      1. Aleksandra Staroń 4b
      2. Ewa Bujanowska 4e
      3. Marcelina Michałowicz 4a
Klasy 5-8:
      1. Natan Stępień 6a
      2. Wojciech Przybyszewski 5d
      3. Hanna Ksokowska 6b.

Zadanie każdej grupy polegało na rozwiązaniu testu ze znajomości treści książek wybranych przez organizatorów. Tym razem były to następujące tytuły:

- kl. 1-4: Sabine Stading: Petronela z Jabłoniowego Sadu: Czary mary; wyd. Esteri,

- kl. 5-8: Piotr Patykiewicz: Łukasz i kostur czarownicy; wyd. BIS (wydanie I lub II).

Po czytelniczych zmaganiach uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Do  finału ogólnopolskiego awansować będzie tylko jedna drużyna z każdej grupy wiekowej, która w tym etapie uzyska najlepszy wynik z testu  (kl. 1-4 i kl. 5-8), ale nie mniejszy niż 80% punktów. Więc nie pozostaje nam nic innego, jak ponownie trzymać kciuki za naszych uczniów i czekać na ogłoszenie wynikówsmile.

Małgorzata Dziejma
Izabela Jaber