Polska

Polska

Gorzów Wlkp.

Gorzów Wlkp.

 

Biuletyn Informacji Publicznej

1 procent

 

 

Szkoła Ucząca Się

 

Global Scholars

Erasmus+

           Dzisiaj spędziliśmy cały dzień na plaży! Ale po kolei. Najpierw spotkaliśmy się w szkole z naszymi włoskimi kolegami, a tam zaskoczyła nas... ekipa telewizji! Uśmiechaliśmy się wszyscy ładnie, bo rozumieliśmy niewiele.

          Pierwszym zadaniem było dotarcie do punktu, w którym miały odbywać się zajęcia. Zostaliśmy podzieleni na grupy, dostaliśmy mapy z punktami orientacyjnymi oraz instrukcjami po angielsku i ruszyliśmy w drogę, ku plaży Ciraccio. Dotarliśmy do celu szybko. Może to oznaczać, że nasza inteligencja przestrzenna rozwija się znakomicie albo... zadanie było bardzo łatwe. Kolejne za to okazało się prawdziwym wyzwaniem.  Budowaliśmy schronienie dla Pinokia i Koziołka Matołka. Mieliśmy do dyspozycji wszystko, co udało nam się znaleźć na plaży. Szukaliśmy, oczywiście tak, żeby jak najczęściej wbiegać do morza. Było wesoło. Przyjemnie jest budować coś wspólnie, ale mniej cieszy, kiedy dzieło nagle, z niewiadomych powodów rozsypuje się na elementy pierwsze i trzeba zaczynać od nowa. Szczytem optymizmu jest twierdzenie, że nasze konstrukcje ochroniłyby przed czymś kogokolwiek, ale zabawa była przednia. Po ciężkiej pracy zasłużyliśmy na posiłek, czyli pizzę!

         Zjedliśmy i ruszyliśmy brzegiem morza na długi spacer. Połączyliśmy przyjemne z pożytecznym i szukaliśmy w międzyczasie materiałów na instrumenty, które  wykorzystaliśmy podczas kolejnych zajęć, rozwijających inteligencję muzyczną. Stworzyliśmy orkiestrę. Powtarzaliśmy fragmenty z opowiadań o naszych bohaterach literackich oraz instrukcje, jak być bezpiecznym nad wodą. Odtwarzaliśmy podany rytm, wystukiwaliśmy takt na naszych „instrumentach" i uczyliśmy się przy tym języka angielskiego i włoskiego.

Na koniec trzeba było posprzątać. To był najmniej przyjemny moment, ale w grupie poszło szybko.

Teraz rozwijamy naszą inteligencję językową, pisząc dla Was relację. Czekają nas jeszcze gry towarzyskie, pyszna kolacja i sen. Musimy przecież wypocząć przed kolejnym dniem pełnym przygód!

Do jutra!

Pozdrawiamy,

Grupa Erasmusa

Dzisiaj podobało mi się, że mogliśmy zamoczyć nogi do kolan i budowanie domu dla Koziołka Matołka.

                                                                                                                                        Kuba

Dzisiaj podobało mi się, że można było się moczyć w morzu. Fajnie było też, że była pizza.

                                                                                                                                        Piotrek

Podobał mi się pobyt na plaży  i to, że miałam mokre spodnie od wody. Podobała mi się muzyka, którą graliśmy na instrumentach zrobionych z kamyków i kamyków.

                                                                                                                                        Weronika

Podobało mi się nad morzem, bo mogliśmy zamoczyć nogi. Poszliśmy na spacer, robiliśmy różne instrumenty z kamyków i patyków.

                                                                                                                                       Sara

 

Free Lightbox Gallery

Szukaj na stronie

Przeszukaj portal

Statystyka

Użytkowników:
3
Artykułów:
203
Odsłon artykułów:
564825

 

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim