Polska

Polska

Gorzów Wlkp.

Gorzów Wlkp.

 

Biuletyn Informacji Publicznej

1 procent

 

 

Szkoła Ucząca Się

 

Global Scholars

Erasmus+

          Zaczęliśmy dzień od pysznego słodkiego śniadania i ruszyliśmy na pierwszą lekcję do Vascello Square. To dziedziniec otoczony typowymi dla Procidy kamienicami. Rozwijaliśmy inteligencję językową i ruchową. Usłyszeliśmy historie o Pinokiu i Koziołku Matołku.

Zapamiętywaliśmy wyrazy, które wystąpiły w obu historiach. Wykonywaliśmy towarzyszące wyrazom gesty, a następnie graliśmy w gry kartami obrazkowymi, żeby lepiej je zapamiętać. Na koniec nauczyciele opowiadali historie jeszcze raz, a wskazana przez losowanie osoba uzupełniała tekst brakującym wyrazem.
Po lanchu, który zjedliśmy w pięknej Coricelli, zajęliśmy się inteligencją logiczną. Otrzymaliśmy kody i hasła do odkodowania. Wskazywały one miejsca, w których były ukryte elementy domina z fragmentami opowieści o Koziołku Matołku. Nie było to łatwe. Gdy się już uporaliśmy z zadaniem, ułożyliśmy wydarzenia w kolejności chronologicznej.
         Żeby nie było zbyt łatwo, dostaliśmy kolejne zadanie. Tym razem musieliśmy stworzyć własny kod i zaszyfrować imię jednego z członków grupy.
Po tak ciężkiej pracy umysłowej był czas na zabawę ruchową. Wszystkim spodobał się wyścig z butami. Nawet pani Monika wzięła w niej udział, by wyrównać liczbę uczestników grup.
        Po lekcjach udaliśmy się na małe co nieco z włoskimi uczniami i ich rodzinami. Było bardzo przyjemnie i... głośno.
Teraz gramy w Uno. Czeka nas jeszcze kolacja i spacer przed snem. Nie możemy doczekać się jutra.


Pozdrawiamy!
Grupa Erasmusa


Wrażenia uczestników


Najbardziej dzisiaj podobały mi się widoki i gra, podczas której ściągaliśmy buty. Zaskoczyło mnie to, że tak dużo dzisiaj mogliśmy zrobić.
Weronika


Najbardziej podobały mi się wyścigi, podczas których ściągaliśmy buty. Nauczyliśmy się nowych słów po angielsku i włosku.
Sara


Dzisiaj było mega super, bo graliśmy w gry, a ja to lubię. Zwiedzaliśmy dużo i dużo chodziliśmy.
Jakub


Dzisiaj podobało mi się, jak graliśmy w głuchy telefon i zwiedzaliśmy.
Piotrek

Free Lightbox Gallery

Szukaj na stronie

Przeszukaj portal

Statystyka

Użytkowników:
3
Artykułów:
202
Odsłon artykułów:
569806

 

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim