Polska

Polska

Gorzów Wlkp.

Gorzów Wlkp.

 

Biuletyn Informacji Publicznej

1 procent

 

 

Szkoła Ucząca Się

 

Global Scholars

Erasmus+

         20 marca 2019 roku w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wlkp. odbył się Jubileusz 20-lecia PTTK Ziemi Gorzowskiej.

         Miałam okazję uczestniczyć w tym pięknym Jubileuszu, gdyż jako członek PTTK z naszej szkoły zostałam wyróżniona za pracę plastyczną dotyczącą działalności koła. Swoją pracą chciałam przekazać każdemu, że przyroda jest piękna i należy o nią dbać. Moim hasłem było – nie zrywamy, nie niszczymy, zwiedzamy i chronimy.

         Uroczystość poprowadził sam Prezes, Pan Zbigniew Rudziński. Wspólnie oglądaliśmy przygotowaną prezentację o 20 latach działalności tego koła. Jak powiedział nam prowadzący, był to czas spotkań i czas wspomnień. Teraz trzeba tworzyć plany kolejnych wypraw i  motywować młode pokolenie do różnych wspólnych wędrówek. Dowiedziałam się również, że dzięki PTTK Ziemi Gorzowskiej wielu mieszkańców miasta i okolicznych gmin docenia okolice i nasze pełne zieleni tereny.

        W bibliotece obecni byli wyjątkowi goście, m.in. Pani Krystyna Sibińska – poseł RP, Pan Jerzy Sobolewski – Przewodniczący Rady Miasta Gorzowa Wlkp., Pan Krzysztof Szydłak – Dyrektor Stowarzyszenia Pro Europa Viadrina (fundator nagród dla zwycięzców konkursu plastycznego). Byli również wójtowie okolicznych gmin, przedstawiciele nadleśnictwa z Bogdańca i Karnina, osoby związane z ochroną środowiska oraz miłośnicy PTTK Ziemi Gorzowskiej.

        Dziękuję Pani Milenie Miłoszewskiej i Pani Annie Bobin za to, że dzięki nim nasze koło PTTK w SP 15 też przyłącza się do wędrówek. Jest to naprawdę pozytywnie spędzony wolny czas. 

                                                                                                                                               Agata Dobek, kl. 7a

 

        Warto zaznaczyć, że chociaż goście byli szanowni, to atmosfera panowała rodzinna, tak jak na naszych rajdach. Zamiast pompatycznych przemówień była płynąca prosto z serca opowieść Pana Zbigniewa, który od lat zaraża swoją pasją do wędrówek bliższych i dalszych, działań na rzecz naszej Małej Ojczyzny. Uroczystość miała też wyjątkową oprawę muzyczną, na którą składały się występy utalentowanych uczniów i Gorzowskiej Orkiestry Dętej. Ukoronowaniem wieczoru był imponujący tort, wyczekiwany najbardziej przez najmłodszych uczestników imprezy.

        Zachęcamy do wspólnego wędrowania już w kwietniu.

                                                                                                                                               Anna Bobin

 

 

 

 

Free Lightbox Gallery

Szukaj na stronie

Przeszukaj portal

Statystyka

Użytkowników:
3
Artykułów:
202
Odsłon artykułów:
569277

 

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim