Polska

Polska

Gorzów Wlkp.

Gorzów Wlkp.

 

Biuletyn Informacji Publicznej

1 procent

 

 

Szkoła Ucząca Się

 

Global Scholars

Erasmus+

         W ubiegłą sobotę reprezentacja „Piętnastki” rozpoczęła kolejny sezon wędrówek z PTTK. Tym razem wyruszyliśmy do Wielkopolskiego Parku Narodowego.

         Najpierw zwiedziliśmy Muzeum Arkadego Fiedlera w jego rodzinnym domu, w Puszczykowie. Zauroczyły nas eksponaty zgromadzone podczas wypraw wielkiego podróżnika. Młodszych uczestników rajdu ucieszyła replika legendarnego żaglowca Krzysztofa Kolumba – Santa Maria (odtworzona w skali 1: 1), starszych zainteresowała wystawa poświęcona słynnemu Dywizjonowi 303 (polskim lotnikom biorącym udział w bitwie o Anglię podczas II wojny światowej). Mieliśmy także okazję zobaczyć ekspozycję obrazującą życie Indian i wejść do wnętrza egipskiej piramidy, w której naładowaliśmy się dobrą energią na dalszą wędrówkę.

        W Puszczykowie obecni na rajdzie nowo przyjęci członkowie PTTK otrzymali swoje legitymacje, kilkoro z nas zasłużyło na wyróżnienie w postaci Odznaki Turystyki Pieszej, czyli OTP (w stopniu: popularna). Odznaki i legitymacje wręczał pan Marek Fiedler, syn podróżnika.

        Następnym punktem programu było tradycyjne, pamiątkowe zdjęcie z flagą PTTK i… można było w końcu ruszać pieszym szlakiem przez Wielkopolski Park Narodowy. Siedmiokilometrową (zaledwie) wędrówkę uprzyjemniały piękne widoki i pogoda, która nam dopisywała.

       W rajdzie wzięli udział: Agata Dobek, Dominik Pozarzycki, Nina Trojan, Olaf Mendaluk, Bartosz Strychanian, Megan Heck, Agata Stępień, Alicja Gwizdowska, Małgorzata Koch, Amelia Mucharzewska, Michalina Stala, Zuzanna Byczkowska, Liliana Komoszyńska, Zofia Gratkowska i Zofia Bobin.

 

       A to, co widzieliśmy, można podziwiać na zdjęciach.

      Czekamy na następną wyprawę.

 

                                                                                                                                                                     Anna Bobin

 

Free Lightbox Gallery

Szukaj na stronie

Przeszukaj portal

Statystyka

Użytkowników:
3
Artykułów:
202
Odsłon artykułów:
569252

 

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim