Polska

Polska

Gorzów Wlkp.

Gorzów Wlkp.

 

Biuletyn Informacji Publicznej

1 procent

 

 

Szkoła Ucząca Się

 

Global Scholars

Erasmus+

           4 marca 2019 r. odbyły się prezentacje powiatowe do Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego, który jest częścią Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE. Operatorem programu jest Regionalne Centrum Animacji Kultury. Organizacji  imprezy podjęło się  Miejskie Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp.

Eliminacje skierowane były dla uczniów klas I-III i przystąpiło do nich 24 recytatorów z gorzowskich placówek oświatowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy III a – Mateusz Czyżniejewski, Hanna Lubińska oraz uczennica z klasy III b Nina Ziemianin.

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań poetyckich dzieci, uwrażliwienie na piękno poezji, rozwijanie zdolności artystycznych oraz wyszukiwanie młodych talentów. Młodzi artyści z wielkim zapałem i przejęciem pokazali swoje umiejętności recytatorskie.  Wszyscy nagradzani byli gromkimi brawami publiczności, wśród której byli również rodzice występujących dzieci.

Hanna Lubińska za prezentację wiersza Jana Brzechwy pt. „Żuraw i czapla” otrzymała wyróżnienie.

Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

 

Anna Wesoły

 

Free Lightbox Gallery

Szukaj na stronie

Przeszukaj portal

Statystyka

Użytkowników:
3
Artykułów:
202
Odsłon artykułów:
569330

 

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim