W czwartek 28 lutego odbył się w Bibliotece Pedagogicznej etap powiatowy Ogólnopolskiego Konkursu Wielkiej Ligi Czytelników. Naszą szkołę reprezentowały drużyny w dwóch kategoriach wiekowych w składzie:

Klasy 1-4:
      1. Aleksandra Staroń 4b
      2. Ewa Bujanowska 4e
      3. Marcelina Michałowicz 4a
Klasy 5-8:
      1. Natan Stępień 6a
      2. Wojciech Przybyszewski 5d
      3. Hanna Ksokowska 6b.
Zadanie każdej grupy polegało na wspólnym rozwiązaniu testu ze znajomości książek wybranych przez organizatora:
● klasy 1-4: J. Bednarek: Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek
● klasy 5-8: Z. Nienacki: Pan Samochodzik i niesamowity dwór .
Po czytelniczych zmaganiach uczestnicy konkursu, szkolni koordynatorzy oraz szkoły otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Do  półfinału wojewódzkiego awansować będzie jedna drużyna z każdego powiatu, która w drugim etapie uzyska najlepszy wynik z testu w tym powiecie (kl. 1-4 i kl. 5-8), ale nie mniejszy niż 80% punktów. Więc nie pozostaje nam nic innego, jak trzymać kciuki za naszych uczniów i czekać na ogłoszenie wyników.

Małgorzata Dziejma
Izabela Jaber