19 lutego odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas IV – VIII. Dwadzieścioro uczestników wytypowanych przez swoich polonistów prezentowało teksty literackie o różnorodnej tematyce i charakterze. Oceniała ich komisja w składzie:

- Siostra Barbara Zegar – zaszczepiająca w naszych uczniach „artystycznego bakcyla” specjalistka od szkolnej pantomimy,

- Pani Izabela Jaber – nauczycielka języka polskiego i muzyki, wrażliwa na melodię polskiej mowy,

- Pani Danuta Lipińska – nauczycielka języka polskiego, pracująca na co dzień z materią żywego słowa,

- Pani Małgorzata Dziejma – strażniczka naszej szkolnej świątyni wiedzy, czyli biblioteki i nauczycielka języka francuskiego.

Ze sceny popłynęła piękna melodia naszego języka, nie tylko za sprawą recytacji uczestników, lecz również dzięki występom wokalnym naszych uczniów. W przerwie na obrady zaprezentowała się Karolina Korycka z kl. 6d, wyśpiewując uroczą balladę Elżbiety Adamiak pt. „Wyczaruję ci bajkę” oraz Julia Stawińska z Amelią Jarosz z kl. 8b, które zmierzyły się z nastrojowym utworem do wiersza Krzysztofa Kamila Baczyńskiego pt. Deszcze”. Na koniec publiczność została zaangażowana do wspólnego pląsu przez naszych niezawodnych harcerzy.

Komisja w tym roku długo obradowała, ustalając wynik konkursu, ale udało się dojść do porozumienia.

Wyniki w kategoriach wiekowych

Klasy IV – VI

Laureatka:

Michalina Stala, kl. 4e

Wyróżnienie:

Hanna Kugler, 5e

Małgorzata Koch, 4e

Klasy VII – VIII

Laureat:

Maksymilian Bednarz, 8a

Wyróżnienie:

Mateusz Hawryluk, 7a

Laureaci i wyróżnieni otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe, a na początku marca będą reprezentować naszą szkołę w Lubuskim Konkursie Recytatorskim.

Trzymamy kciuki i życzymy im powodzenia!

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom talentu, wrażliwości, odwagi…

Anna Bobin

Izabela Jaber