14.02.2019r. uczniowie klasy 5c wzięli udział w nietypowej lekcji języka polskiego. Nadrzędnym celem było zachęcenie ich do przeczytania Czarnych Stóp. Niezwykłość zajęć wynikała z obecności harcerzy, którzy na samym początku przybliżyli im nieco historię harcerstwa.

Pod opieką zastępowych poza łamaniem szyfrów i ćwiczeniami ortograficznymi piątoklasiści wykonali szereg zadań wymagających nie lada sprawności i zręczności. Uczniowie zapoznali się też ze znaczeniem podstawowych symboli harcerskich. Na zakończenie zastępy ruszyły w poszukiwaniu skarbów. Również z tym zadaniem wszystkie drużyny poradziły sobie wzorowo. Mamy nadzieję, że to wprowadzenie zachęci uczniów do przeczytania lektury, a kto wie, może nawet do wstąpienia w harcerskie szeregi?