Polska

Polska

Gorzów Wlkp.

Gorzów Wlkp.

 

Biuletyn Informacji Publicznej

1 procent

 

 

Szkoła Ucząca Się

 

Global Scholars

Erasmus+

         13 lutego 2019 r. odbył się apel dotyczący cyberprzemocy i bezpieczeństwa w sieci, którego odbiorcami byli uczniowie klas IV – VI. Miał on charakter warsztatowy i stawiał na aktywność oraz kreatywność uczniów. Z każdej klasy wybrano reprezentantów do pracy w jednej z pięciu grup. Każda z nich miała za zadanie zapoznać się z konkretną zasadą bezpieczeństwa i narysować plakat ją opisujący.

Podczas pracy grup pozostali uczniowie oglądali film pt. „Gdzie jest Mimi?”. Przedstawiał on autentyczną historię dziewczynki, która uciekła z domu, ponieważ była nękana na blogu. Film bardzo zainteresował dzieci, gdyż z uwagą śledziły jego przebieg. Po jego zakończeniu uczniowie dowiedzieli się też o konsekwencjach dla sprawców cyberprzemocy. Następnie dzieci pracujące w grupach prezentowały efekty swojej pracy w formie plakatu. Omawiały też konkretną zasadę bezpieczeństwa oraz opowiadały pozostałym uczniom o sposobach radzenia sobie w sytuacji, gdy w codziennym życiu spotkamy się z danym zagrożeniem w sieci. Taka forma apelu spodobała się uczniom, gdyż angażowała ich do myślenia oraz twórczej pracy.

Patrycja Saniuk

Wojciech Blatkiewicz

Szukaj na stronie

Przeszukaj portal

Statystyka

Użytkowników:
3
Artykułów:
202
Odsłon artykułów:
570150

 

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim