Lubiane przez dzieci i młodzież walentynki to świetna okazja do świętowania przy dobrej lekturze. Dlatego też zaprosiłam uczniów naszej szkoły na randkę z książką. W tym dniu biblioteka zamieniła się w przytulny pokoik, w którym cicho rozbrzmiewała nastrojowa muzyka.

Na stołach nakrytych czerwonymi obrusami wśród papierowych serc leżały książki… Wystarczyło sięgnąć po którąś i zapominając o tym, co dzieje się za drzwiami, zatopić się na chwilę w czytaniu i przenieść się do innej rzeczywistości. Tak łatwo było tego dnia zakochać się w czytaniu, co potwierdzili uczniowie chętnie odwiedzający szkolną bibliotekę. Wśród nich byli m.in. uczniowie kl. 2a oraz dzieci ze świetlicy, które regularnie  korzystają z zasobów naszego księgozbioru. Każdy, kto tego dnia odwiedził bibliotekę, otrzymał serduszko z napisem: Zakochałem/Zakochałam się… w czytaniu!!! Również pracownicy naszej szkoły włączyli się do tej akcji promowania czytelnictwa z Panią Dyrektor na czele.

Dziękuję wszystkim i zapraszam do szkolnej biblioteki, która w ostatnim okresie wzbogaciła swój księgozbiór o nowe książki przeznaczone dla małych i dużych czytelników dzięki dofinansowaniu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Małgorzata Dziejma

nauczyciel bibliotekarz