Polska

Polska

Gorzów Wlkp.

Gorzów Wlkp.

 

Biuletyn Informacji Publicznej

1 procent

 

 

Szkoła Ucząca Się

 

Global Scholars

Erasmus+

           1 lutego 2019 klasa 6c wraz z wychowawcą, przy współpracy z panią pedagog Beatą Kępińską, wzięła udział w spotkaniu z sędzią, kuratorem oraz przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji w Sądzie Rejonowym w Gorzowie Wlkp. Na początku panie policjantki rozmawiały z uczniami na temat małoletności, niepełnoletności, demoralizacji i czynów karalnych. Pani sędzia opowiedziała uczniom jak wygląda proces osoby małoletniej, jakie ma prawa i obowiązki oraz jakie środki wychowawcze może podjąć kurator, aby pomóc osobie zdemoralizowanej.

Na koniec wybrani uczniowie mieli okazję przymierzyć trzy rodzaje tog:

- togę czerwoną – prokuratora

- togę fioletową – sędzi

- togę zieloną – adwokata.

Przy uprzejmości gospodarzy uczniowie obejrzeli jak wygląda sala rozpraw oczami sędziego.

 

Wychowawca

Milena Miłoszewska

 

 

Free Lightbox Gallery

Szukaj na stronie

Przeszukaj portal

Statystyka

Użytkowników:
3
Artykułów:
202
Odsłon artykułów:
569437

 

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim