Polska

Polska

Gorzów Wlkp.

Gorzów Wlkp.

 

Biuletyn Informacji Publicznej

1 procent

 

 

Szkoła Ucząca Się

 

Global Scholars

Erasmus+

      Nie często ogląda się takie lekcje! Panie Ewa Cegielska (nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej) i Agnieszka Kucharska- Tankielun (nauczyciel języka angielskiego) przeprowadziły zajęcia CLIL (nauczanie przedmiotowo - językowe), wykorzystując in-class flip (pracę w stacjach).

Uczniowie ćwiczyli liczenie w zakresie 10 i  umiejętność opisywania przedmiotów w języku  angielskim. Ale zaraz, czy to była nauka, czy zabawa? Dzieci pracowały w dwóch grupach (językowej i matematycznej) i w 4 stacjach, dwóch językowych i dwóch matematycznych.  Każda grupa wykonywała zadania na czas (3 minuty). Następnie nauczyciele, za poprawnie wykonane zadania, rozdawali fanty potrzebne w dalszej części lekcji. Grupy przemieszczały się do kolejnych stacji, tak, aby każda z nich przeszła przez wszystkie zadania.

Przyznam, że jeszcze nie widziałam tak zaangażowanych pierwszaków! W zadaniach z edukacji matematycznej porządkowali, rozszyfrowywali i obliczali, a po angielsku nazywali kolory i kształty oraz porównywali figury.

Paniom gratuluję pomysłu na lekcję i perfekcyjnego wprowadzania uczniów w świat matematyki i języka obcego. Uczniom zaś zazdroszczę komunikatywności w języku angielskim.

 

                                                                                                                                                                                 Maria Traczyk

                                                                                                                                                                                 Dyrektor SP 15

 

Free Lightbox Gallery

Szukaj na stronie

Przeszukaj portal

Statystyka

Użytkowników:
3
Artykułów:
202
Odsłon artykułów:
570141

 

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim