Nie często ogląda się takie lekcje! Panie Ewa Cegielska (nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej) i Agnieszka Kucharska- Tankielun (nauczyciel języka angielskiego) przeprowadziły zajęcia CLIL (nauczanie przedmiotowo - językowe), wykorzystując in-class flip (pracę w stacjach).

Uczniowie ćwiczyli liczenie w zakresie 10 i  umiejętność opisywania przedmiotów w języku  angielskim. Ale zaraz, czy to była nauka, czy zabawa? Dzieci pracowały w dwóch grupach (językowej i matematycznej) i w 4 stacjach, dwóch językowych i dwóch matematycznych.  Każda grupa wykonywała zadania na czas (3 minuty). Następnie nauczyciele, za poprawnie wykonane zadania, rozdawali fanty potrzebne w dalszej części lekcji. Grupy przemieszczały się do kolejnych stacji, tak, aby każda z nich przeszła przez wszystkie zadania.

Przyznam, że jeszcze nie widziałam tak zaangażowanych pierwszaków! W zadaniach z edukacji matematycznej porządkowali, rozszyfrowywali i obliczali, a po angielsku nazywali kolory i kształty oraz porównywali figury.

Paniom gratuluję pomysłu na lekcję i perfekcyjnego wprowadzania uczniów w świat matematyki i języka obcego. Uczniom zaś zazdroszczę komunikatywności w języku angielskim.

Maria Traczyk

Dyrektor SP 15