Polska

Polska

Gorzów Wlkp.

Gorzów Wlkp.

 

Biuletyn Informacji Publicznej

1 procent

 

 

Szkoła Ucząca Się

 

Global Scholars

Erasmus+

       5 lutego odbyła się kolejna edycja Dnia Bezpiecznego Internetu pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. W tym roku nadrzędnymi celami obchodów DBI było zachęcenie wszystkich do aktywnego uczestnictwa w współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online, zaangażowanie w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu oraz promocja tolerancji i tworzenie kultury zrozumienia.

Nasza szkoła także przyłączyła się do lokalnej inicjatywy DBI na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów, organizując   zajęcia edukacyjne dla uczniów klas 5 a, 5 b, 4 f i 4 c. Dzięki nim uczniowie  poznali sposoby reagowania na niebezpieczeństwa internetowe, doskonalili swoje umiejętności poszukiwania rozwiązań w przypadku zetknięcia z zagrożeniami w sieci, a także zapoznali się z serwisem Sieciaki.pl. W trakcie zajęć dzieci przypomniały sobie 5 najważniejszych zasad bezpiecznego korzystania z Internetu, które  pokazane im były w  sieciakowym magazynie. Uczniowie podczas pracy w grupach zapoznawali się z poszczególnymi zasadami bezpieczeństwa, a następnie opowiadali pozostałym grupom o sposobach radzenia sobie w sytuacji, gdy w codziennym życiu spotkamy się z danym zagrożeniem w sieci. Przygody Sieciaków bardzo zaciekawiły dzieci. Szkoda, że lekcja tak szybko się skończyła…


Wojciech Blatkiewicz
Nauczyciel informatyki

 

Free Lightbox Gallery

Szukaj na stronie

Przeszukaj portal

Statystyka

Użytkowników:
3
Artykułów:
202
Odsłon artykułów:
569473

 

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim