Polska

Polska

Gorzów Wlkp.

Gorzów Wlkp.

 

Biuletyn Informacji Publicznej

1 procent

 

 

Szkoła Ucząca Się

 

Global Scholars

Erasmus+

      Po raz czwarty została zorganizowana edycja ogólnopolska Wielkiej Ligi Czytelników. Jest to projekt czytelniczy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do uczniów klas 1-8 szkół podstawowych  w dwóch kategoriach: klasy 1-4 i 5-8. Jego celem jest wyłonienie najlepszych czytelników wśród uczniów szkół podstawowych przy jednoczesnym promowaniu czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz wzmacnianiu więzi rodzinnych  poprzez wspólne czytanie książek.

Konkurs przebiega w czterech etapach: pierwszy-szkolny, drugi-powiatowy, trzeci –półfinał wojewódzki, czwarty-finał ogólnopolski. Nasza szkoła w tym roku dołączyła do Wielkiej Ligi Czytelników. Zgłosiło się 47 uczestników, którzy w okresie listopad-styczeń przeczytali 222 książki z listy pozycji konkursowych. Uczestnicy zdobywali sprawności poprzez czytanie proponowanych książek i rozwiązywanie przygotowanych do nich testów. Celem pierwszego etapu było wyłonienie po trzech uczestników etapu powiatowego w obu kategoriach wiekowych. Szkolny test kwalifikacyjny odbył się 29 stycznia, który pozwolił wyłowić zwycięzców. Zostali nimi:

Klasy 1-4:

      1. Aleksandra Staroń 4b

      2. Ewa Bujanowska 4e

      3. Marcelina Michałowicz 4a

Klasy 5-8:

      1. Natan Stępień 6a

      2. Wojciech Przybyszewski 5d

      3. Hanna Ksokowska 6b.

Osoby te będą reprezentować naszą szkołę rozwiązując test drużynowy do wybranych powieści w rozgrywkach powiatowych, które będą miały miejsce 28 lutego br. w Bibliotece Pedagogicznej.

            Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie oraz gratulujemy wytrwałości w rozwiązywaniu testów i uzyskanych wyników. Uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz najlepsi czytelnicy nagrody książkowe  podczas najbliższego apelu. Ponadto nauczyciele j. polskiego nagrodzą swoich uczniów dodatkową oceną.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za naszych reprezentantów w etapie powiatowym!

Małgorzata Dziejma

Izabela Jaber

 

 

 

 

 

Free Lightbox Gallery

Szukaj na stronie

Przeszukaj portal

Statystyka

Użytkowników:
3
Artykułów:
202
Odsłon artykułów:
569459

 

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim