Polska

Polska

Gorzów Wlkp.

Gorzów Wlkp.

 

Biuletyn Informacji Publicznej

1 procent

 

 

Szkoła Ucząca Się

 

Global Scholars

Erasmus+

      Chcąc uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, Biblioteka Pedagogiczna zaprosiła szkoły podstawowe z województwa lubuskiego do wzięcia udziału w projekcie „Zagraj w historię”. Celem projektu było promowanie i poznawanie ojczystej historii poprzez zabawę oraz zwiększenie roli biblioteki szkolnej jako atrakcyjnego miejsca nauki i zabawy.

Wśród szkół, które się zgłosiły, znalazła się również nasza Piętnastka. Do turnieju gier planszowych przystąpiło 20 uczniów z klas IV-VII, aby w dniach 10-14 grudnia rozegrać między sobą kilkadziesiąt rozgrywek. Do dyspozycji mieli gry planszowe wydane przez IPN, a wypożyczone przez Bibliotekę Pedagogiczną: Znaj znak, W obronie Lwowa, Alarm dla Warszawy, Kolejka oraz Reglamentacja. Turniej rozbudził ducha rywalizacji, ale na zasadach fair play. Każda z gier znalazła swoich zwolenników. Niemniej najwięcej radości sprawiła Kolejka, przenosząc uczestników w realia codziennego życia w latach schyłkowego PRL-u. Natomiast największe emocje wzbudziła Reglamentacja, kiedy to gracze musieli wykazać się niesamowitym sprytem i pomysłowością, aby zdobyć dodatkowe kartki na mięso, cukier i inne dobra. W wyniku rozgrywek został wyłoniony laureat, którym został uczeń klasy 6a - Natan Stępień. Weźmie on udział w finałowej grze Niepodległa w Bibliotece Pedagogicznej. Ponadto otrzyma od organizatora nagrodę rzeczową w postaci gry planszowej, drobne upominki oraz z innymi laureatami zwiedzi gorzowski oddział IPN. Natanowi i wszystkim uczestnikom naszych szkolnych rozgrywek gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawęsmile

.

Małgorzata Dziejma, nauczyciel bibliotekarz

Agnieszka Łobacz-Borysewicz, nauczyciel historii

 

 

 

Free Lightbox Gallery

Szukaj na stronie

Przeszukaj portal

Statystyka

Użytkowników:
3
Artykułów:
196
Odsłon artykułów:
398831

 

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim