21 listopada reprezentacja „Piętnastki” brała udział w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym dla uczniów klas VII – VIII organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 13.

Nasza drużyna spisała się na medal!

Złote Pióro, czyli pierwsze miejsce w klasyfikacji indywidualnej zdobyła po raz kolejny Gaja Marcinkowska z kl. VIII a.

Trzecie miejsce indywidualnie i pióro… różowe wywalczyła Natalia Bubieńczyk z tej samej klasy, a dzięki świetnemu wynikowi Kacpra Saniuka z kl. VII b (4 miejsce!) nasi Piętnastkowicze nie dali szans pozostałym grupom i uzyskali drużynowo pierwsze miejsce. Oprócz chwalebnych tytułów uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody.

Brawo dla naszych mistrzów ortografii!

W przyszłym roku także staniemy do zawodów. Gaja i Natalia będą już, co prawda, walczyć o sukcesy w szkole średniej, ale my wiemy, że kontynuatorów sukcesu nie zabraknie.

Zgłębiajcie więc tajniki ortografii i interpunkcji polskiej!

Anna Bobin