Uczniowie klas I-III biorą udział w programie edukacyjnym Śniadanie daje moc, którego głównym celem jest zwiększenie świadomości dzieci na temat zdrowego odżywiania oraz roli śniadania w prawidłowej diecie.

8 listopada wspólnie ze szkołami z całej Polski obchodziliśmy DZIEŃ ŚNIADANIE DAJE MOC. Każda klasa biorąca udział w tym wydarzeniu miała inny pomysł na zagospodarowanie tego dnia.

Klasa 3b obejrzała filmy edukacyjne pt. Śniadanie na szóstkę oraz Piramida żywieniowa, następnie pracując w grupach, uczniowie tworzyli własne piramidy żywieniowe. Własnoręcznie wykonali też kolorowe i zdrowe kanapki.

Klasa 2a rozpoczęła dzień od obejrzenia filmu edukacyjnego dotyczącego 12 zasad zdrowego odżywiania. Po obejrzeniu filmu przyszedł czas na działania praktyczne. Uczniowie podzieleni na grupy przygotowywali kanapki i zdrowe koktajle owocowo-warzywne. Ponadto w celu pobudzenia wyobraźni i kreatywnego myślenia każda z grup miała za zadanie wykonać zabawne dzieło owocowo- warzywne.

Uczniowie klas pierwszych również włączyli się do akcji, robiąc owocowe szaszłyki i kolorowe kanapki.

Zwieńczeniem działań uczniowskich było wspólne spotkanie na korytarzu, gdzie spożyli przygotowane przez siebie smakołyki. Po takim śniadaniu nie było mowy, aby ktoś był głodny. Dzieci nabrały dużo energii i mocy, aby sprostać szkolnym obowiązkom. Dzięki akcji każdy uczeń już wie, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia!

Monika Brałko

Szkolny koordynator akcji Śniadanie daje moc