Polska

Polska

Gorzów Wlkp.

Gorzów Wlkp.

 

Biuletyn Informacji Publicznej

1 procent

 

 

Szkoła Ucząca Się

 

Global Scholars

Erasmus+

       Uczniowie klas I-III biorą udział w programie edukacyjnym Śniadanie daje moc, którego głównym celem jest zwiększenie świadomości dzieci na temat zdrowego odżywiania oraz roli śniadania w prawidłowej diecie.

   8 listopada wspólnie ze szkołami z całej Polski obchodziliśmy DZIEŃ ŚNIADANIE DAJE MOC. Każda klasa biorąca udział w tym wydarzeniu miała inny pomysł na zagospodarowanie tego dnia.

   Klasa 3b obejrzała filmy edukacyjne pt. Śniadanie na szóstkę oraz Piramida żywieniowa, następnie pracując w grupach, uczniowie tworzyli własne piramidy żywieniowe. Własnoręcznie wykonali też kolorowe i zdrowe kanapki.

     Klasa 2a rozpoczęła dzień od obejrzenia filmu edukacyjnego dotyczącego 12 zasad zdrowego odżywiania. Po obejrzeniu filmu przyszedł czas na działania praktyczne. Uczniowie podzieleni na grupy przygotowywali kanapki i zdrowe koktajle owocowo-warzywne. Ponadto w celu pobudzenia wyobraźni i kreatywnego myślenia każda z grup miała za zadanie wykonać zabawne dzieło owocowo- warzywne.

   Uczniowie klas pierwszych również włączyli się do akcji, robiąc owocowe szaszłyki i kolorowe kanapki.

   Zwieńczeniem działań uczniowskich było wspólne spotkanie na korytarzu, gdzie spożyli przygotowane przez siebie smakołyki. Po takim śniadaniu nie było mowy, aby ktoś był głodny. Dzieci nabrały dużo energii i mocy, aby sprostać szkolnym obowiązkom. Dzięki akcji każdy uczeń już wie, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia!

 

Monika Brałko

Szkolny koordynator akcji Śniadanie daje moc

 

 

Free Lightbox Gallery

Szukaj na stronie

Przeszukaj portal

Statystyka

Użytkowników:
3
Artykułów:
202
Odsłon artykułów:
569790

 

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim