Polska

Polska

Gorzów Wlkp.

Gorzów Wlkp.

 

Biuletyn Informacji Publicznej

1 procent

 

 

Szkoła Ucząca Się

 

Global Scholars

Erasmus+

      Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa. Jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek-Walta Disney’a.

W tym dniu po raz drugi nasza szkoła zamieniła się w bajkową krainę. Na szkolnych korytarzach można było spotkać niezliczoną ilość księżniczek, Czerwonego Kapturka, Królewnę Śnieżkę, Myszkę Miki, czarownice, piratów oraz wiele innych bajkowych postaci. Do tej zabawy w przebieranie dołączyli też niektórzy nauczyciele, co uatrakcyjniło całe przedsięwzięcie. Ponadto przeprowadzono różnorodne zajęcia czytelnicze. W świetlicy uczniowie mieli możliwość posłuchania i obejrzenia bajek („Czerwonego Kapturka” i „Zaczarowana wyspa”) za pomocą diaskopu, urządzenia w większości nieznanego dzieciom. Uczestniczyli również w zajęciach edukacyjnych „Świat bajek i baśni” zorganizowanych przez p. Dominikę Koźlińską, w  trakcie których wykonali prace plastyczne oraz rozwiązywali zagadki i rebusy dotyczące postaci z bajek. W klasach I-III przeprowadzono bajkowe spotkania czytając dzieciom „Malutką Czarownicę” i w bibliotece dla wszystkich zainteresowanych „Historię Mademoiselle Oiseau”. W podsumowaniu uczestnictwa poszczególnych klas w zabawie w przebranie w ulubioną postać zwyciężyła klasa 2a, drugie miejsce przypadło klasie 6d oraz trzecie na równi klasie 4e i 5e. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i liczymy na udział w przyszłym roku. Wiemy przecież, że każda okazja jest dobra, żeby zachęcać dzieci i młodzież do czytania, które nie tylko kształci odpowiednie postawy moralne i rozwija dziecięcą fantazję, ale również jest „[…] najpiękniejszą zabawą, jaką ludzkość sobie wymyśliła” (W. Szymborska).

 

Małgorzata Dziejma

Małgorzata Gwizdowska

Patrycja Saniuk

 

Free Lightbox Gallery

Szukaj na stronie

Przeszukaj portal

Statystyka

Użytkowników:
3
Artykułów:
202
Odsłon artykułów:
569798

 

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim