26 października br. uczniowie klas VIII uczestniczyli w 10. edycji Sesji Humanistycznej organizowanej przez uczniów i nauczycieli języka polskiego II LO. W tym roku Sesja była poświęcona twórczości Zbigniewa Herberta-poety wyjątkowego i nieoczywistego.

Spotkanie podzielono na dwie części. W pierwszej uczniowie liceum zaprezentowali własne interpretacje wierszy poety oraz eseje dotyczące jego twórczości. Zaś w drugiej odbyły się warsztaty literackie. Zaproszeni uczniowie razem z licealistami pracowali w kilkuosobowych grupach dokonując porównania wybranych utworów Herberta z fragmentami znanych dzieł epickich, m.in.: „Krzyżakami” H. Sienkiewicza czy „Don Kichotem” M. Cervantesa. Następnie zaprezentowali wszystkim obecnym efekty swojej pracy. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze i pozwoliło uczniom odkryć poezję tego wyjątkowego poety.

Małgorzata Dziejma,

nauczyciel bibliotekarz