Polska

Polska

Gorzów Wlkp.

Gorzów Wlkp.

 

Biuletyn Informacji Publicznej

1 procent

 

 

Szkoła Ucząca Się

 

Global Scholars

Erasmus+

     26 października br. uczniowie klas VIII uczestniczyli w 10. edycji Sesji Humanistycznej organizowanej przez uczniów i nauczycieli języka polskiego II LO. W tym roku Sesja była poświęcona twórczości Zbigniewa Herberta-poety wyjątkowego i nieoczywistego.

Spotkanie podzielono na dwie części. W pierwszej uczniowie liceum zaprezentowali własne interpretacje wierszy poety oraz eseje dotyczące jego twórczości. Zaś w drugiej odbyły się warsztaty literackie. Zaproszeni uczniowie razem z licealistami pracowali w kilkuosobowych grupach dokonując porównania wybranych utworów Herberta z fragmentami znanych dzieł epickich, m.in.: „Krzyżakami” H. Sienkiewicza czy „Don Kichotem” M. Cervantesa. Następnie zaprezentowali wszystkim obecnym efekty swojej pracy. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze i pozwoliło uczniom odkryć poezję tego wyjątkowego poety.

 

Małgorzata Dziejma,

nauczyciel bibliotekarz

 

Free Lightbox Gallery

Szukaj na stronie

Przeszukaj portal

Statystyka

Użytkowników:
3
Artykułów:
202
Odsłon artykułów:
569347

 

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim