Raz w miesiącu członkowie szkolnego koła PTTK, wybrają się na rajd. 20 października 2018 rajd odbył się na terenie Łagowsko-Sulęcińskiego Parku Krajobrazowego. W rajdzie uczestniczyli: Olaf Mendaluk, Emilia Bucholska, Lex Finster, Dominiak Pozarzycki, Nina Trojan, Agata Dobek, Amelia Mucharzewska, Liliana Komoszyńska, Maja Rabenda, Dominika Gierczak, Anna Gierczak oraz gościnie Bartosz Strychanin.

Zwiedziliśmy Łagowsko-Sulęciński Park Krajobrazowy oraz Rezerwat Buczyna Łagowska, wędrowaliśmy wzdłuż Jeziora Buszno i Buszenko. Zdobyliśmy najwyższy szczyt Ziemi Lubuskiej, Górę Bukowiec, 227 m. n.p.m oraz szczyt Gorajec 211m. n. p. m. Zwiedziliśmy torfowiska a po drodze znaleźliśmy piękne okazy prawdziwków, podgrzybków i borowików.

Po 12 kilometrach dotarliśmy do ciepłego ogniska, gdzie zjedliśmy pyszne kiełbaski. Na koniec Przedstawiciele PTTK wręczyli nagrody za najlepszy przygotowany zielnik z poprzedniego rajdu, oczywiście uczniowie piętnastki otrzymali taką nagrodę.  Przyznawane były również odznaki, pierwszą odznakę Popularna OTP otrzymała opiekunka Koła Pani Milena Miłoszewska, dając przykład dzieciom, że warto wędrować poznawać krajobraz a przy okazji zbierać odznaki.

Zdjęcia z rajdu również na stronie PTTK: https://www.facebook.com/pttkziemiagorzowska/?ref=br_rs

Najbliższy rajd z okazji odzyskania przez Polskę Niepodległości odbędzie się 10 listopada 2018r. Liczba miejsc znika w rekordowym czasie.

Opiekunki:

Milena Miłoszewska