18 października odbył się gorzowski Festiwal Nauki z AWF. Klasa 6b, w ramach lekcji przyrody,  uczestniczyła w prelekcji, pt. Kolorowe ptaki Ziemi Lubuskiej. Uczniowie dowiedzieli się podstawowych informacji na temat ptaków szponiastych takich jak: bielik, orlik, rybołów, kania ruda, jastrząb oraz o mniejszych ptakach, takich jak podróżniczek, sójka, dziwonia, kruk.

Na koniec odbył się krótki quiz, w którym nasi najpilniejsi uczniowie otrzymali koszulki z LOGO Festiwalu. Na ochotnika do ostatniej części zgłosił się Przemysław Mielcarek i przebrał się w strój saperski, aby pokazać, jak fotograf musi być przebrany, żeby zrobić zdjęcia ptakom. Na zakończenie pobytu na świeżym powietrzy nauczono uczniów jak poprawnie grać w frisbee. Dla ochotników odbyły się krótkie warsztaty z testów sprawnościowych, tutaj na wyróżnienie zasłużył Nikodem Zalewski, który pobił wszelkie rekordy.

Takie wyjścia do innych instytucji przynoszą wiele korzyści naukowych.

Nauczyciel przyrody

Milena Miłoszewska