Polska

Polska

Gorzów Wlkp.

Gorzów Wlkp.

 

Biuletyn Informacji Publicznej

1 procent

 

 

Szkoła Ucząca Się

 

Global Scholars

Erasmus+

      Im dłużej przebywamy na zewnątrz tym bardziej jesteśmy przekonane, że nauka przez doświadczenie daje uczniom możliwość dogłębnej analizy zagadnienia. Dzięki tego typu zajęciom możemy pobudzić wszystkie nasze zmysły, nauczyć się współpracy, a przede wszystkim uczyć się poprzez zabawę.

      Dzisiejsza wizyta w Natural school była dla nas wyjątkowym doświadczeniem. Pierwsze postawione przed nami zadanie polegało na przygotowaniu posiłku na łonie natury. Ugotowaliśmy zupę i przygotowaliśmy pieczywo na ogniu. Następnie czekały na nas zadania matematyczne w terenie. Współpracując rozwiązywaliśmy równania matematyczne, potrzebne nam było do tego prześcieradło i piłeczka.

      Spadające z drzew liście wykorzystaliśmy w kolejnym zadaniu. Każdy nauczyciel wykonał koronę, jednocześnie dowiadując się dlaczego liście jesienią tracą kolor. Nasz niezastąpiony przewodnik w prosty sposób wyjaśnił nam również dlaczego ptaki odlatują na zimę. Mogliśmy poczuć na własnej skórze jak trudno jest im zdobyć pożywienie zimą.

      Kolejnym krokiem było zrozumienie procesu ewolucji. Każdy z nas rozpoczął swoją przygodę od bycia amebą, następnie przechodziliśmy na kolejne etapy ewolucji będąc rybą, rakiem, żabą, dinozaurem, małpą aż do człowieka.

      Każde zadanie poza ogromną ilością przyjemności kończyło się wartościowym podsumowaniem. Pomysłów, które przedstawili nam nauczyciele było znacznie więcej, a celem każdego z nich było uświadomienie nam procesów zachodzących w naturze.

 

 

Grupa Erasmus+

 

 

Free Lightbox Gallery

Szukaj na stronie

Przeszukaj portal

Statystyka

Użytkowników:
3
Artykułów:
203
Odsłon artykułów:
564882

 

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim