Polska

Polska

Gorzów Wlkp.

Gorzów Wlkp.

 

Biuletyn Informacji Publicznej

1 procent

 

 

Szkoła Ucząca Się

 

Global Scholars

Erasmus+

      Przyszedł czas na obserwacje szwedzkich nauczycieli w akcji! Zgodnie z zapowiedzią uczestniczyliśmy w pięciu lekcjach. Najważniejsze było to, że żadna z nich nie odbywała się w klasie. Byliśmy na szkolnym boisku, w pobliskim lesie oraz w sąsiedztwie szkoły. W zajęciach brali udział zarówno najmłodsi jak i troszkę starsi uczniowie.

      Pierwsze zajęcia prowadziła Kristina Hoffer, ich celem było pokazanie uczniom na czym polega ruch uliczny oraz jak należy odczytywać znaki drogowe. Uczniowie wyposażeni w tablety wyruszyli poznawać sąsiedztwo szkoły. Na kolejnych zajęciach przeanalizują oni zebrany materiał i zaproponują rozwiązania drogowe ułatwiające dzieciom dojście do szkoły. 

     Lekcja druga to nauka programowanie na boisku. Dzięki zaproponowanym przez nauczycielkę zadaniom uczniowie uczyli się przewidywać kolejne ruchy tak, aby  w rezultacie osiągnąć pożądany efekt. Nawet grupa Erasmusa spróbowała swoich sił!

     Kolejne zajęcia odbyły się w lesie. Maluszki wykonały szereg zadań poznając elementy krajobrazu, w którym przyszło im pracować. Każda grupa osiągnęła sukces!

     W ostatnich zajęciach chodziło o matematykę. Uczniowie podzieleni na grupy wzięli udział w grze terenowej. Zadania wymagały od nich przede wszystkim wyobraźni przestrzennej i współpracy.

     Na podsumowanie dzisiejszego dnia nasi eksperci w Outdoor learning zaproponowali nam gry językowe na powietrzu. Naszym zadaniem było odnaleźć typowe elementy krajobrazu na podstawie ich opisu. Walka była zacięta, ale wszyscy zwyciężyli.

     Po dzisiejszych zajęciach możemy stwierdzić, że nauka w naturalnym środowisku ma sens, a zdobyte w ten sposób wiadomości i umiejętności na dłużej pozostaną z nami. Już planujemy tego typu zajęcia w naszej szkole. Mamy nadzieję, że jesteście gotowi na kolejne wyzwania?

 

Grupa Erasmus+

 

Free Lightbox Gallery

Szukaj na stronie

Przeszukaj portal

Statystyka

Użytkowników:
3
Artykułów:
203
Odsłon artykułów:
564884

 

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim