Polska

Polska

Gorzów Wlkp.

Gorzów Wlkp.

 

Biuletyn Informacji Publicznej

1 procent

 

 

Szkoła Ucząca Się

 

Global Scholars

Erasmus+

      9 października klasa 6c odwiedziła Skansen pszczelarstwa w Kostrzynie nad Odrą. Gospodarz tego miejsca opowiedział i pokazał różne rodzaje uli, które znajdowały się w pasiece.

Opowiedział o budowie ramkowej oraz o precyzji tych małych owadów. W pasiece uczniowie zobaczyli sprzęty używane w pszczelarstwie oraz mieli okazję zobaczyć jedyny ul transportowy. Na koniec w izbie pszczelej Gospodarz poprowadził prelekcję dotyczącą pszczół. Uczniowie usłyszeli, że ten mały owad żyje tylko 35 dni, z czego 20 dni lata i zbiera pyłek oraz nektar. Poznali trzy rodzaje pszczół: królową, robotnice oraz trutnie. Ciekawostką dla słuchaczy była informacja, że królowa dziennie znosi 2,5 tysiąca jaj i że jest to jej jedyne zajęcie. Zasmucił fakt, że trutnie są wypędzane z ula na okres zimowy i skazane są na pewną śmierć. Po prelekcji pytań i obliczeń nie było końca. Nastał moment na spróbowanie pyszności wytworzonych przez pszczoły. Uczniowie spróbowali miód: lipowy, gryczany, spadziowy, wielokwiatowy a nawet malinowy. Na zakończenie na uczniów czekało ciepłe ognisko i pyszne kiełbaski a co odważniejsi poszli zmierzyć się w oko w oko w pszczołami.

        Wycieczka edukacyjna dostarczyła uczniom nowej wiedzy i umiejętności zachowań kiedy pszczoła pojawia się w pobliżu.

 

Opiekun

Milena Miłoszewska

 

 

Szukaj na stronie

Przeszukaj portal

Statystyka

Użytkowników:
3
Artykułów:
202
Odsłon artykułów:
569288

 

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim