Polska

Polska

Gorzów Wlkp.

Gorzów Wlkp.

 

Biuletyn Informacji Publicznej

1 procent

 

 

Szkoła Ucząca Się

 

Global Scholars

Erasmus+

      Wycieczka rozpoczęła się częścią dydaktyczną. Klasa uczestniczyła w prelekcji prowadzonej przez pracownika Parku Narodowego. Uczniowie wykazali się dobrą znajomością zagadnień dotyczących ochrony przyrody. Rozpoznawali charakterystyczne gatunki flory i fauny. Najbardziej aktywni zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.


Następnie wraz z opiekunami dzieci udały się na zajęcia terenowe. Zaopatrzeni w lornetki i lunetę uczniowie udali się na tzw. "betonkę". Udało się nam zaobserwować ciekawe gatunki ptaków np.: gęś zbożową będącą w logo Parku, czaplę siwą, czaplę białą i inne.
W pamięci uczniów długo pozostanie spotkanie z "ekologicznymi kosiarkami". Konie i krowy wypasające się na terenie Parku Narodowego towarzyszyły nam w terenie. Był moment, że musieliśmy uznać wyższość naturalnych mieszkańców Parku i spokojnie, pomału wycofać się z ich terytorium.
Wycieczka wzbudziła wiele emocji, dała dużo satysfakcji. Okazało się, że możemy liczyć na siebie i swoje wsparcie.

Dziękuję panu Tomaszowi Witkowskiemu za udział w wycieczce i pomoc w opiece nad klasą.

                                                                                              Wychowawca Dorota Malinowska

 

Free Lightbox Gallery

Szukaj na stronie

Przeszukaj portal

Statystyka

Użytkowników:
3
Artykułów:
202
Odsłon artykułów:
569809

 

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim