Wycieczka rozpoczęła się częścią dydaktyczną. Klasa uczestniczyła w prelekcji prowadzonej przez pracownika Parku Narodowego. Uczniowie wykazali się dobrą znajomością zagadnień dotyczących ochrony przyrody. Rozpoznawali charakterystyczne gatunki flory i fauny. Najbardziej aktywni zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.

Następnie wraz z opiekunami dzieci udały się na zajęcia terenowe. Zaopatrzeni w lornetki i lunetę uczniowie udali się na tzw. "betonkę". Udało się nam zaobserwować ciekawe gatunki ptaków np.: gęś zbożową będącą w logo Parku, czaplę siwą, czaplę białą i inne.
W pamięci uczniów długo pozostanie spotkanie z "ekologicznymi kosiarkami". Konie i krowy wypasające się na terenie Parku Narodowego towarzyszyły nam w terenie. Był moment, że musieliśmy uznać wyższość naturalnych mieszkańców Parku i spokojnie, pomału wycofać się z ich terytorium.
Wycieczka wzbudziła wiele emocji, dała dużo satysfakcji. Okazało się, że możemy liczyć na siebie i swoje wsparcie.

Dziękuję panu Tomaszowi Witkowskiemu za udział w wycieczce i pomoc w opiece nad klasą.

Wychowawca Dorota Malinowska