4 października 2018 klasy 6c i 6d w ramach lekcji przyrody mieli okazję zwiedzić gorzowską elektrociepłownię. Na miejscu czekali przewodnicy, którzy oprowadzili uczniów po całym kompleksie. Uczniowie zobaczyli w jaki sposób monitoruje się pracę elektrociepłowni, zwiedzili serwerownię w starej i nowej części bloku gazowo-parowego.

Nowopowstały blok zapewnia dostosowanie standardów emisji zanieczyszczeń gazowych oraz pyłowych w spalinach wyprowadzanych do otoczenia do wymagań Unii Europejskiej. Zwiedzili pomieszczenia, w których znajdowały się turbiny gazowe i systemy czyszczenia. Na koniec uczniowie zmierzyli się z najwyższym kominem na terenie elektrociepłowni, który miał około 150 metrów. Dla chętnych uczniów czekała w auli przedsiębiorstwa wystawa z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Na zakończenie uczniowie otrzymali drobny, słodki upominek od PGE. Takie wyjścia sprawiają, że uczniowie poznają nowe technologie, wiedzą jakie przedsiębiorstwa znajdują się w ich mieście i dają pomysł na własną zawodową przyszłość.

Nauczycielki przyrody

Milena Miłoszewska