Trzynastego czerwca uczniowie klas 4-7 wybrali się do Teatru imienia Juliusza Osterwy na spektakl ,,Ania z Zielonego Wzgórza”. Cisza panująca na widowni była dowodem na to, iż młodzi widzowie zainteresowani byli tym, co działo się na scenie.

Oto kilka słów, co na temat spektaklu sądzą uczniowie klas: 6a i 7b

,,…podobało mi się, że spektakl miał formę musicalu. Aktorzy dobrze zagrali swoje role, jednak uważam, że Ania mogłaby być bardziej łagodna.”

Ola Sala  6a

,,Bardzo się cieszę, że mogłam być na takim spektaklu. Najmniej podobała mi się postać Ani, uważam, że nie odwzorowała sposobu myślenia i uczuć bohaterki.”

Amelia Strzelecka 6a

,,Podobało mi się, że spektakl miał formę musicalu. Podziwiam aktorów za to, że nawet nie drgnęli, gdy na widowni zapanowało poruszenie i wszyscy szeptali.”

Pola Klimczak 6a

,,W spektaklu było dużo piosenek i tańców, które bardzo mi się podobały. Chętnie poszłabym na to przedstawienie jeszcze raz.”

Milena Bendowska 6a

,,Spektakl był ciekawy, chociaż szkoda, że nie pokazano niektórych scen, które wystąpiły w powieści.”

Malwina Makarewicz 6a

,,Przedstawienie było ciekawe. Wiernie odtworzono wiele sytuacji z powieści.”

Ala Wybrańska 6a

,,…podobało mi się, ponieważ aktorzy próbowali odtworzyć bardzo trudne sceny. Dla mnie jedynym minusem było to, że aktorka, która grała Anię nie bardzo pasowała do tej roli. Jednak musical był ciekawy, przyjemnie się go oglądało.”

Amelia Ćwikła 6a

,,Podobały mi się piosenki śpiewane przez aktorów oraz układy taneczne. Uważam, że postacie Maryli i Małgorzaty były odegrane najlepiej. Trochę się zawiodłam, ponieważ w spektaklu pominięto historię z zielonymi włosami Ani.”

Amelia Komoszyńska 7b

,,…podobała mi się gra aktora, odgrywającego postać Karola. Był bardzo zabawną postacią i chociaż nic nie mówił, świetnie grał twarzą.”

Wanessa Sobieraj 7b

,,Uważam, że aktorzy spisali się na medal; swoje role zagrali tak, że uczyniło to przedstawienie ciekawym i nietuzinkowym. Aktorka grająca Anię tak szczerze przedstawiła główną bohaterkę, że miło było to oglądać.”

Paulina Różycka 7b

,,Aktorzy świetnie oddawali emocje i dodawali dynamiki sztuce. Scenografia, choreografia i kostiumy były doskonale dobrane. Widać, że wszyscy pracownicy teatru włożyli w to dużo pracy.”

Gabriela Przybyła 7b

,,Wczorajszy spektakl bardzo mi się spodobał, ponieważ aktorzy bardzo ładnie grali.”

Magdalena Równa 7b

,,…dużą rolę odgrywała pięknie dobrana muzyka oraz oświetlenie, które idealnie podkreślały całą historię rudowłosej dziewczyny.’’

Amelia Jarosz 7b

,,Moim zdaniem dodanie piosenek urozmaiciło ten spektakl. Zasmuciło mnie to, że nie było sceny obrazującej próby przefarbowania włosów przez Anię.

Julia Stawińska 7b