9.02.2018 r. odbyła się pierwsza minikonferencja dotycząca praktyki OK obserwacji. W warsztatach w naszej szkole wzięło udział 10 nauczycieli ze szkół w Witnicy, Czaczu i Gozdnicy. Warsztaty prowadziły liderki Laboratorium: Monika Prokopiuk oraz Milena Miłoszewska.

Uczestnicy dowiedzieli się, na czym polega technika OKO i jak ją stosować, przećwiczyli formułowanie obszaru, wskazówek, a także operowanie faktami. Po teorii czas był na praktykę. Nauczyciele zostali podzieleni na dwie grupy. Jedna z nich obserwowała lekcję CLIL w wykonaniu Pani Ewy Cegielskiej oraz Pani Agnieszki Kucharskiej-Tankielun, natomiast druga - lekcję matematyki prowadzoną przez doświadczoną nauczycielkę, Panią Izabelę Makarewicz. Następnie uczestnicy w pięciu krokach przedyskutowali obejrzane lekcje.

Mamy nadzieję, że zarówno warsztaty, jak i lekcje były dla naszych uczestników wartościowe i wskazały drogę do dalszej pracy. Jednocześnie zapraszamy na drugą minikonferencję, która odbędzie się 9 marca .

Liderki

Monika Prokopiuk