„W świecie baśni” – taki tytuł miał konkurs, w którym 8 lutego uczestniczyli wszyscy uczniowie klas czwartych.

Czwartoklasiści zgromadzili się w sali gimnastycznej, gdzie czekały na nich liczne zadania wymagające wykazania się wiedzą na temat wybranych baśni, kreatywnością i umiejętnością pracy zespołowej. Konkursowicze musieli odpowiadać na pytania do treści, rozpoznać cytaty i rekwizyty baśniowe, rozwiązać krzyżówkę, ułożyć wiersz i przygotować scenkę. Przez ponad dwie godziny w sali wrzało jak w ulu. Emocje sięgały często zenitu, bo walka była zażarta, a chęć osiągnięcia sukcesu ogromna.

Ostatecznie (po dogrywce) laur zwycięstwa przypadł klasie IV d, II miejsce zajęła klasa IV b, a III – klasa IV c.

Gratulujemy uczniom ogromnego zaangażowania, a nauczycielom i wychowawcom wysiłku włożonego w przygotowanie uczniów.

Szczególne wyróżnienie należy się tym uczniom, którzy postanowili ten dzień uczcić baśniowym strojem. Jako zespół, przodowała w tym klasa IV a. Dziękujemy!

Organizatorki:

Anna Bobin