Polska

Polska

Gorzów Wlkp.

Gorzów Wlkp.

 

Biuletyn Informacji Publicznej

1 procent

 

 

Szkoła Ucząca Się

 

Global Scholars

Erasmus+

     W tym roku szkolnym postawiliśmy na naukę języka obcego w jak najbardziej naturalny sposób. CLIL, czyli Content and Language Integrated Learning - dzięki realizowanemu projektowi Erasmus+ mamy możliwość uczyć się tej metody od specjalistów z przedszkola z Francji.

     Nasi uczniowie uczestniczą w lekcjach współprowadzonych przez nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego, wykonując trudne zadania projektowe. Choć pracy jest co nie miara, po lekcjach pytają, kiedy koleje zadanie. Metoda ta stawia na wykorzystanie autentycznych materiałów w realizacji tematów wziętych z prawdziwego życia. To w dużym skrócie nauka przede wszystkim słownictwa i gramatyki niejako „przy okazji”, mimochodem. Jednak najważniejsze są widoczne efekty w postaci zaangażowania uczniów.

    CLIL to także połączenie nauki języka z tym, co uczniowie naprawdę lubią, wykorzystywanie ich zainteresowań. Metoda ta opiera się na grach i zabawach w celu opanowania danego materiału językowego.

     Jako przykład dobrej praktyki zapraszamy na lekcję języka angielskiego
     p. Krystyny Omelchenko w klasie 3b,  gdzie nauka idzie w parze z zabawą.

    Podczas tej lekcji celem uczniów było poznanie nazw produktów spożywczych oraz utrwalenie umiejętności mówienia o swoich upodobaniach żywieniowych. Uczniowie poznawali nowy materiał „bezboleśnie” podczas różnorodnych gier i zabaw językowych. Pod przykrywką zabawy uczyli się także nowych zagadnień gramatycznych – tworzenia liczby mnogiej. Zaangażowanie uczniów w lekcję było najlepszym dowodem, że tego typu zajęcia mają sens.

    W lekcjach CLIL ważna jest także interakcja, współpraca, kreatywne myślenie, a sukces tej metody gwarantuje stopniowe budowanie wiedzy oraz umiejętności świadomego uczenia się uczniów.

                                                                   Fotorelacja z omówionej lekcji mówi sama za siebie!

 

 

Free Lightbox Gallery

Szukaj na stronie

Przeszukaj portal

Statystyka

Użytkowników:
3
Artykułów:
207
Odsłon artykułów:
386621

 

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim