Nasi rodzice to niezwykły skarb. Każdy jest inny i każdy ma ciekawy zawód. Rodzice uczniów z klasy 2a sami zaproponowali, aby przedstawić siebie dzieciom i opowiedzieć o swojej pracy.

Pierwszym ochotnikiem został pan Wojciech, tata Oli Ścibor. Na gorzowskiej Słowiance czuwa nad bezpieczeństwem osób, które korzystają z basenu, a w czasie wakacji jest ratownikiem wodnym nad jeziorem lub morzem.

Z okazji zbliżających się ferii, pan Wojciech omówił bezpieczne zachowanie się podczas zabaw zimowych. Przypomniał także  jedną z najważniejszych rzeczy podczas wypadku, mianowicie pierwszą pomoc i pozycję boczną ustaloną.

Dzieci wykazały się ogromną wiedzą na temat bezpieczeństwa, ważnych telefonów, a także sposobie udzielania pomocy osobom poszkodowanym.

Taka lekcja na pewno zostanie w pamięci dzieci.

Joanna Łazowska