Polska

Polska

Gorzów Wlkp.

Gorzów Wlkp.

 

Biuletyn Informacji Publicznej

1 procent

 

 

Szkoła Ucząca Się

 

Global Scholars

Erasmus+

Klasy I-III

W pierwszym semestrze w edukacji wczesnoszkolnej realizowaliśmy wiele zadań. Jakich?

Zapraszamy do lektury.  

WRZESIEŃ

Wszyscy uczniowie uczestniczyli w Dniu Sprzątania Świata. Obchodzili Międzynarodowy Dzień Kropki, a także wspólnie świętowali Dzień Chłopaka.

 

PAŹDZIERNIK

Miesiąc wolontariatu i pomocy innym.

Akcja Paka dla zwierzaka,  czyli zbiórka karmy i środków czystości dla podopiecznych schroniska, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Tradycyjnie, uczniowie I klas mogli zawieźć zebrane rzeczy do schroniska i poznać mieszkające tam zwierzęta.

Klasa 2a miała przyjemność odwiedzić mieszkańców DPS i wziąć udział w uroczystości Dnia Seniora.

Podczas apelu z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej, pierwszoklasiści zostali oficjalnie powitani w gronie społeczności SP 15. Wówczas odbyło się ich pasowanie.

 

LISTOPAD

Miesiąc zadumy

Z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości klasy 3d i 3g przygotowały dla uczniów apel. Trzecioklasiści przybliżyli widzom najważniejsze fakty z kart historii naszego kraju, który przez 123 lata był w niewoli. Całość dopełniały piosenki o tematyce wojskowej.

 

GRUDZIEŃ

Świąteczny czas

W mikołajkowy dzień wszystkie klasy wyruszyły do kina obejrzeć film Mikołaj w każdym z nas.

22 grudnia, w ostatnim dniu nauki w roku 2017, zasiedliśmy do klasowych wigilijnych stołów.  Po wspólnym kolędowaniu klasa 3f przeniosła nas 2000 lat wstecz, do odległej Jerozolimy, przedstawiając opowieść biblijną o Bożym  Narodzeniu.

 

STYCZEŃ

Z Nowym Rokiem, nowy miesiąc

Miesiąc szacunku i tolerancji dla innych. W niektórych klasach odbyły się na te tematy lekcje z pedagogiem i psychologiem szkolnym. Na korytarzach pojawiły się nowe gazetki o szacunku i tolerancji dla drugiego człowieka.

 

LUTY

Czas zimowego wypoczynku

We wtorek i w środę (6-7 lutego) uczniowie bawili się na balu karnawałowym. Ach, co to był za bal: tańce, zabawy i śpiew!

 

Przez cały semestr uczniowie bardzo pilnie pracowali, zdobywając nową wiedzę i umiejętności.

Nauczyciele docenili starania swoich podopiecznych i nagrodzili ich zachowanie wzorową oceną. Z 228 uczniów klas I-III 67 otrzymało ocenę wzorową, a ponad 50 godnie reprezentowało swoją klasę i  Szkołę na konkursach szkolnych i międzyszkolnych.  Były to m. in.: Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy Opiekuję się swoim pupilem, Ogólnopolski konkurs plastyczny Mój energooszczędny dom, Szkolne konkursy z cyklu Rzeczpospolita Niepodległa w twórczości dziecka, Zawody Pływackie

 

Klasy,  które uzyskały w  pierwszym semestrze najwyższą frekwencję, to:

Klasa 3c – 96,63 %

Klasa 3f – 96,40 %

Klasa 3a – 95,37 %

 

W tym semestrze Szkolny Konkurs Czytelniczy o puchar przechodni Dyrektora SP 15 został rozstrzygnięty 18 stycznia. Pani Małgorzata Dziejma, nauczyciel bibliotekarz,  otrzymała 1188 recenzji od uczniów II i III klas oraz 232 ilustracje z klas I. Największą liczbę recenzji napisała klasa 3a (310) i tym samym otrzymała upragniony puchar. 

 

Wszelkich sukcesów serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za pomyślność w II semestrze.

   

                                                                                                                                             Opiekun Małego SU

                                                                                                                                             Joanna Łazowska

Szukaj na stronie

Przeszukaj portal

Statystyka

Użytkowników:
3
Artykułów:
196
Odsłon artykułów:
398774

 

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim