Polska

Polska

Gorzów Wlkp.

Gorzów Wlkp.

 

Biuletyn Informacji Publicznej

1 procent

 

 

Szkoła Ucząca Się

 

Global Scholars

Erasmus+

      We wtorkowe przedpołudnie, w szkolnej świetlicy odbył się Szkolny Konkurs Recytatorsko – Muzyczny z cyklu „Rzeczpospolita Niepodległa w twórczości dziecka” dla klas I-III. W tym roku przypada setna rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę i z tej okazji zaplanowany został cykl konkursów w naszej szkole.

     Konkurs recytatorsko – muzyczny cieszył się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział blisko 30 osób. Uczniowie zaprezentowali wiersze oraz piosenki o tematyce patriotycznej.

     Poziom występujących był bardzo wyrównany, dlatego komisja konkursowa w składzie p. Dyrektor Beata Sławuta, p. Ewa Cegielska, p. M. Leśniak oraz p. K. Bukowska nie miały łatwej decyzji aby wyłonić zwycięzców. Czas, w którym jury obradowało, umilili swoim występem p. Iza Jaber oraz p. Janusz Trojańczyk.

     W kategorii „wiersz” zwyciężył Mateusz Czyżniejewski z klasy 2a, tuż za nim uplasowały się Zuzia Trzcińska i Oliwia Błaszczyk z 3e, a na 3 miejscu ex aequo Alicja Białogłowy z 2b oraz Szymon Socha z 3e.

     W kategorii „piosenka” laureatkami zostały Lena Barzycka i Kasia Malewska z 3b, które wspólnie zaśpiewały „Dziś idę walczyć mamo” a także Marcelina Michałowicz, Natalia Myka i Maria Tomaszewska z 3a z piosenką „Przybyli ułani”.

     Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym konkursie.

Organizator – Joanna Łazowska, Kamila Bukowska

 

Free Lightbox Gallery

Szukaj na stronie

Przeszukaj portal

Statystyka

Użytkowników:
3
Artykułów:
196
Odsłon artykułów:
398795

 

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim