Polska

Polska

Gorzów Wlkp.

Gorzów Wlkp.

 

Biuletyn Informacji Publicznej

1 procent

 

 

Szkoła Ucząca Się

 

Global Scholars

Erasmus+

       Zaczęło się od tego, że Alan Aleksander Milne podarował swojemu synowi pluszowego misia. Był rok 1921, Krzyś świętował pierwsze urodziny, a jego tata pewnie nie przypuszczał, że za sprawą zwykłej zabawki zyska wkrótce tak wielką sławę. Tymczasem już 5 lat później, w Londynie, drukiem ukazał się „Kubuś Puchatek”, którego bohater uważany jest dzisiaj za najsłynniejszego misia świata. Zaś w rocznicę urodzin Milne’a obchodzony jest Dzień Kubusia Puchatka.

     W  naszej szkole również znamy i pamiętamy o Kubusiu Puchatku oraz chętnie czytamy o jego przygodach.  W związku z tym 18 stycznia uczniowie klasy II a i II b zostali zaproszeni do biblioteki szkolnej na imprezę czytelniczą z okazji urodzin Kubusia Puchatka. W czasie spotkania usłyszeli prawdziwą historię Misia o małym rozumku oraz wykazali się bardzo dobrą znajomością treści książki, udzielając wyczerpujących odpowiedzi na pytania przygotowane przez panią bibliotekarkę. Następnie posłuchali fragmentu „Chatki Puchatka” oraz poznali jedną z mruczanek Kubusia, „…którą się mruczy ku Pokrzepieniu Serc”:

Im bardziej pada śnieg,
Bim – bom
Im bardziej prószy śnieg,
Bim – bom
Tym bardziej sypie śnieg
Bim – bom
Jak biały puch z poduszki.

I nie wie zwierz ni człek,
Bim – bom
Choć żyłby cały wiek,
Bim – bom
kiedy tak pada śnieg,
Bim – bom
Jak marzną mi paluszki.

Na zakończenie zajęć czytelniczych każdy uczeń otrzymał „małe conieco” i obrazek z przyjaciółmi ze Stumilowego Lasu.

Sto lat, Kubusiu i do następnych urodzinsmile

 

Małgorzata Dziejma, nauczyciel bibliotekarz

 

 

 

Free Lightbox Gallery

Szukaj na stronie

Przeszukaj portal

Statystyka

Użytkowników:
3
Artykułów:
202
Odsłon artykułów:
569476

 

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim