Wczoraj i dzisiaj odbyły się ostatnie zajęcia w ramach projektu unijnego 8.2.2. Kształtowanie kompetencji kluczowych na potrzeby rynku pracy miasta Gorzowa Wlkp. Było to programowanie w języku Scratch.

W warsztatach układania Kostki Rubika wzięły udział dwie 10-osobowe grupy uczniów klas V-VII. Dzieci wykonały wszystkie wyznaczone im zadania, poznając historie pomagające im zapamiętać algorytmy potrzebne do układania; były to opowieści o zwierzętach, warsztatach samochodowych i sportach zimowych. Wszyscy dobrze się bawili, ucząc, w myśl zasady: z zabawy – nauka.

Na koniec uczniowie klas IV-VII zostali zaproszeni (w dwóch turach) do sali gimnastycznej na pokaz szybkiego układania Kostki. Tu obserwowali zręczność prowadzących, poznali różne modele Kostek Rubika oraz podziwiali mozaikę ułożoną z 529 kostek.