Polska

Polska

Gorzów Wlkp.

Gorzów Wlkp.

 

Biuletyn Informacji Publicznej

1 procent

 

 

Szkoła Ucząca Się

 

Global Scholars

Erasmus+

      12 stycznia reprezentacja uczniów z klasy 7a wzięła udział w II edycji Warsztatów Animacji Poklatkowej „Poruszyć obraz" zorganizowanych przez Pracownię Filmoteki Szkolnej ZSO nr 3.

     Warsztaty rozpoczęły się od części teoretycznej dotyczącej początków fotografii i filmu. Mieliśmy również możliwość zobaczyć animacje przygotowane przez uczniów pracowni. Większość z nich została wyróżniona na konkursach ogólnopolskich. Jednak najciekawsza była sama praktyka. Zadaniem uczniów było wykonanie plastelinowej animacji poklatkowej pt. „Pewna historia kulki z plasteliny". Początek okazał się naprawdę trudny, ponieważ pomysł jest najważniejszy, a czasu było niewiele. Grupa chłopców postanowiła, że z ich kulki wyrośnie drzewo, a z drzewa powstanie stół. Pierwsze efekty widoczne w obiektywie aparatu były naprawdę imponujące. Dziewczęta ze swojej kulki stworzyły pandę, a w ich animacji nie zabrakło humoru i elementu przestępczego. Proces twórczy przyniósł im dużo frajdy i satysfakcji. Jednak obie grupy stwierdziły, że jest to bardzo pracochłonne zadanie. Jestem przekonana, że uczniowie wykorzystają zdobyte podczas warsztatów umiejętności w kolejnych projektach.

     Animacje stworzone przez uczniów dostępne są w serwisie internetowym YouTube:

https://youtu.be/ybKLF_XNbAQ

     Zachęcamy również do zapoznania się z innymi projektami zrealizowanymi przez Pracownię Filmoteki Szkolnej ZSO nr 3. Są to między innymi animacje poklatkowe na temat gorzowskich legend:

Legenda o smokach nad Gorzowem: https://youtu.be/wOrucgQtG34

Legenda o jeziorze Niesłysz: https://youtu.be/1JWLu3GMD2o

Legenda o żelaznej rybie: https://youtu.be/a7rkxMl8SNM

Legenda o jeziorze błotnym: https://youtu.be/2LZQua2EL7c

 

Free Lightbox Gallery

Szukaj na stronie

Przeszukaj portal

Statystyka

Użytkowników:
3
Artykułów:
202
Odsłon artykułów:
569459

 

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim