PROJEKT EDUKACYJNY

W związku z rozwojem technologii  informacyjnej zachwiała się dotychczasowa proporcja odbioru tekstów literackich, co oznacza, że  młodzi ludzie coraz częściej poznają literaturę przetworzoną na język obrazu. Ekspansja telewizji, Internetu, kanałów społecznościowych, popularność kanału YouTube powodują, że obraz stał się wszechobecnym medium kreującym wartości, zachowania młodzieży.

Ekspansja obrazu zepchnęła kulturę słowa na dalszy plan. Dlatego też uczniowie klas 6b i 6c uczestniczą w projekcie "Klatka po klatce, czyli jak ożywić świat literatury". W jego trakcie poznają klasykę literatury polskiej i na jej podstawie tworzą film w technice poklatkowej. Projekt ma charakter interdyscyplinarny, ponieważ łączy w sobie treści polonistyczne, informatyczne oraz plastyczne.  W ramach działań projektowych przeprowadzone zostały warsztaty animacji poklatkowej, a w obecnej chwili uczniowie pracują w grupach, dokonując analizy dzieł Mickiewicza, Słowackiego, Gałczyńskiego i Leśmiana.

Koordynatorzy projektu:

Marek Pawlicki