Polska

Polska

Gorzów Wlkp.

Gorzów Wlkp.

 

Biuletyn Informacji Publicznej

1 procent

 

 

Szkoła Ucząca Się

 

Global Scholars

Erasmus+

        W sobotę, 6 stycznia obchodziliśmy Święto Trzech Króli. W tym dniu stanowimy wyjątkową wspólnotę mieszkańców naszego miasta przez obecność głoszących wiarę w Boże Narodzenie.

        Rodzice i uczniowie spotkali się o godzinie 13.45  na Placu Katedralnym, pod wysoko unoszącym się, a dzięki temu widocznym zewsząd, szyldem naszej szkoły. O godzinie 14.15, gdy ruszył orszak, staliśmy się częścią dworu Króla Kacpra, z koronami na głowie i chorągiewkami oraz nalepkami na okryciach wierzchnich, wszyscy w obowiązującym nas kolorze czerwonym. Szacujemy, że pod szyldem Szkoły Podstawowej nr 15 zgromadziło się kilkadziesiąt osób, w tym zdecydowanie najwięcej uczniów klas 1-3. W tym roku, tak jak w poprzednich latach Gorzowski Orszak zgromadził kilka tysięcy uczestników, którzy przeszli w ten piękny, pogodny - i jak na zimę ciepły - dzień na Plac Grunwaldzki, gdzie oglądaliśmy program artystyczny i uczestniczyliśmy w złożeniu pokłonu Dzieciątku Jezus. Dzień ten zapadł nam w pamięci jako duchowe święto wypełnione śpiewem i radością z Bożego Narodzenia.

       Zawsze to czynimy i tym razem również - każdemu z  uczniów z osobna i wszystkim Rodzicom dziękujemy za liczną i błogosławioną obecność. Zapraszamy na przyszły rok.

 

Siostra Barbara Zegar i Jan Pasierbowicz

Free Lightbox Gallery

Szukaj na stronie

Przeszukaj portal

Statystyka

Użytkowników:
3
Artykułów:
202
Odsłon artykułów:
569480

 

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim