W sobotę, 6 stycznia obchodziliśmy Święto Trzech Króli. W tym dniu stanowimy wyjątkową wspólnotę mieszkańców naszego miasta przez obecność głoszących wiarę w Boże Narodzenie.

Rodzice i uczniowie spotkali się o godzinie 13.45  na Placu Katedralnym, pod wysoko unoszącym się, a dzięki temu widocznym zewsząd, szyldem naszej szkoły. O godzinie 14.15, gdy ruszył orszak, staliśmy się częścią dworu Króla Kacpra, z koronami na głowie i chorągiewkami oraz nalepkami na okryciach wierzchnich, wszyscy w obowiązującym nas kolorze czerwonym. Szacujemy, że pod szyldem Szkoły Podstawowej nr 15 zgromadziło się kilkadziesiąt osób, w tym zdecydowanie najwięcej uczniów klas 1-3. W tym roku, tak jak w poprzednich latach Gorzowski Orszak zgromadził kilka tysięcy uczestników, którzy przeszli w ten piękny, pogodny - i jak na zimę ciepły - dzień na Plac Grunwaldzki, gdzie oglądaliśmy program artystyczny i uczestniczyliśmy w złożeniu pokłonu Dzieciątku Jezus. Dzień ten zapadł nam w pamięci jako duchowe święto wypełnione śpiewem i radością z Bożego Narodzenia.

Zawsze to czynimy i tym razem również - każdemu z  uczniów z osobna i wszystkim Rodzicom dziękujemy za liczną i błogosławioną obecność. Zapraszamy na przyszły rok.

Siostra Barbara Zegar i Jan Pasierbowicz