Polska

Polska

Gorzów Wlkp.

Gorzów Wlkp.

 

Biuletyn Informacji Publicznej

1 procent

 

 

Szkoła Ucząca Się

 

Global Scholars

Erasmus+

4.01.2018 r. klasa 6B udała się do Lubuskiego Muzeum im. Jana Dekerta w Gorzowie Wlkp., aby uczestniczyć w warsztatach pt. Proszę wstać, Sąd idzie!

Zajęcia rozpoczęły się podziałem na dwie grupy. Następnie obejrzeliśmy ciekawą prezentację dotyczącą sądownictwa. Oglądając ją, mogliśmy dowiedzieć się wielu interesujących informacji o karach sądowych stosowanych w dawnych czasach. Ponadto dowiedzieliśmy się o trójpodziale władzy we współczesnej Polsce. Następnie poznaliśmy historię Czerwonego Kapturka, by na jej podstawie przeprowadzić proces sądowy wilka. Jedna z grup, za pomocą wcześniej przygotowanych argumentów, broniła wilka, druga podawała argumenty świadczące o jego winie. Każdy z nas starał się mądrze wypowiadać i z szacunkiem odnosić się do argumentów grupy przeciwnej. O losie wilka decydował Wysoki Sąd, który na końcu wydał wyrok uniewinniający. Podkreślę również, że w sędziego wcielił się nasz wychowawca - pan Marek Pawlicki.

Zajęcia były dla nas nowym, wspaniałym doświadczeniem, którego z pewnością nie zapomnimy. Naprawdę warto było w nich uczestniczyć. 

 

Pozdrawiam 

Pola 6B

Szukaj na stronie

Przeszukaj portal

Statystyka

Użytkowników:
3
Artykułów:
202
Odsłon artykułów:
569462

 

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim