Polska

Polska

Gorzów Wlkp.

Gorzów Wlkp.

 

Biuletyn Informacji Publicznej

1 procent

 

 

Szkoła Ucząca Się

 

Global Scholars

Erasmus+

      W sobotę (22.10.2017) grupa uczniów z „Piętnastki” wzięła udział w drugim rajdzie organizowanym przez PTTK Ziemi Gorzowskiej. Na szlak ruszyli: Pola Kosicka-Olkowska, Kaja Kosicka-Olkowska, Nina Trojan, Emilia Bucholska, Bartosz Strychanin, Olaf Mendaluk, Kacper Saniuk, Celina Gwizowska, Karolina Sebzda, Hanna Maksymowicz oraz dwie opiekunki: Milena Miłoszewska i Anna Bobin.  Trasa tym razem liczyła 15 kilometrów i przebiegała przez teren Barlinecko-Gorzowskiego Parku Krajobrazowego.

     Z miejscowości Lipy, gdzie uczestnicy zapoznali się z przewodnikiem i usłyszeli o spodziewanych atrakcjach na trasie, wędrowaliśmy przez piękną Puszczę Gorzowską. Towarzyszyły nam malownicze widoki na okoliczne jeziora i okazy jesiennych drzew liściastych. Podczas wyprawy uczniowie obserwowali pomniki przyrody, analizowali przez lupy budowę mchu i paproci oraz podziwiali za pomocą lornetek piękno barlineckiego łęgu.

    Podczas ostatniego postoju nad urokliwym jeziorem Okunie piechurzy zgromadzili materiał na ognisko, by wspólnie upiec przy nim kiełbaski, pianki i zagrzać się przed końcowym etapem trasy.

    Uczniowie wytrwale przemierzali ostatnie kilometry. Zmęczeni, ale szczęśliwi dotarli do autobusu i cudownie dotlenieni wrócili do domów z wielką ochotą na następny rajd.

Milena Miłoszewska

 

Szukaj na stronie

Przeszukaj portal

Statystyka

Użytkowników:
3
Artykułów:
207
Odsłon artykułów:
386618

 

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim