Strzelanie czas zacząć!

11.10.2017 grupa sześciu uczniów z klasy VI, po raz pierwszy wybrała się na strzelnicę sportową, znajdującą się w LOK-u. Zainaugurowali oni cykl zajęć nauki strzelania.

Po dotarciu na miejsce na naszych uczniów czekali dwaj instruktorzy, którzy najpierw zapoznali dzieci z zasadami bezpieczeństwa, a następnie przystąpili do szkolenia ze strzelania.

Szybko okazało się, że w naszej szkole rosną doskonali snajperzy. Wyniki strzelania zaskoczyły nawet samych przełożonych! W związku tym dostaliśmy zaproszenie, już na przyszły rok, do udziału w Szkolnej Lidze Strzeleckiej.

Na koniec instruktor pokazał młodym strzelcom profesjonalną broń, taką jaką posługują się prawdziwi zawodnicy.

Do szkoły wszyscy wrócili zadowoleni, pełni wrażeń i chęci do dalszej nauki strzelania, a co najważniejsze - z tarczami, w których wystrzelone naboje zostawiły swoje ślady!

Małgorzata Gwizdowska