Nietypowa lekcja w MOS

Dzisiaj uczniowie kl. VII a uczestniczyli w nietypowej lekcji. Odwiedzili Dział Kultury Filmowej w Miejskim Ośrodku Sztuki przy ul. Pomorskiej w Gorzowie.

Lekcja dotyczyła m.in. umiejętności kreowania pierwszego dobrego wrażenia i komunikacji niewerbalnej. Prowadząca mówiła o prawidłowej postawie, dobieraniu odpowiednich słów i zwrotów adekwatnych do adresata. Zajęcia były długie, ale nikomu to nie przeszkadzało, ponieważ były niezwykle ciekawe.

Tobiasz Benowski, kl. 7a

Dzisiejsze wyjście do Miejskiego Ośrodka Sztuki bardzo mi się podobało. Mieliśmy zajęcia z mowy ciała. Zainteresowały mnie sposoby wypowiadania się publicznie. Zdziwiło mnie, że przestrzeń ma znaczenie dla dobrej prezentacji przygotowanego wystąpienia. Cenne było dla mnie to, że przedstawione w prezentacji zagadnienia mogliśmy poćwiczyć.

Jestem pewna, że nabyte umiejętności wykorzystam w przyszłości.

Amelia Kolczyńska klasa 7a

Prowadząca przypomniała nam, że język ciała, gestów i zachowań jest bardzo ważny i przydatny, m. in. podczas negocjacji lub narad, ale równie często używany w rozmowach nieoficjalnych. Sposób mówienia czy postawa sugerują nam charakter człowieka. Według mnie, najzabawniejsze było określanie nastroju ludzi po wyrazie ich twarzy.

Zuzanna Brytan, 7a