Wizyta w Centrum Kształcenia Zawodowego

Dzisiaj uczniowie klasy VIIA odwiedzili Centrum Kształcenia Zawodowego przy ul. Pomorskiej w Gorzowie Wlkp. Wyjście odbyło się w ramach przedmiotu: doradztwo zawodowe.

Najpierw odwiedziliśmy gabinet pomiarowy. Jeden z nauczycieli pokazał nam sprzęt oraz jego zastosowanie. Mogliśmy użyć mikroskopów, które ukazują obraz w bardzo wysokim zbliżeniu.

Później poszliśmy do klasy CNC. Tam dyrektor przedstawił działanie obrabiarek sterowanych numerycznie. Z dużą pomocą nauczyciela obrobiliśmy kawałek metalu i dostaliśmy podobny na pamiątkę.

Kolejną salą, jaką odwiedziliśmy, była spawalnia. Obserwowaliśmy pracę uczniów, a nauczyciel wytłumaczył nam, że spawanie to częściowe topienie metali, aby następnie je razem połączyć.

Potem udaliśmy się do sali konferencyjnej, gdzie dostaliśmy drugie śniadanie w postaci jabłka i soku pomarańczowego.

To wyjście bardzo mi się podobało. Chociaż jestem pewna, że mechanika to dziedzina nie dla mnie, to dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy na jej temat.

Lena Śmigórska, kl.  7a