Polska

Polska

Gorzów Wlkp.

Gorzów Wlkp.

 

Biuletyn Informacji Publicznej

1 procent

 

 

Szkoła Ucząca Się

 

Global Scholars

Erasmus+

Tego jeszcze nie było! Innowacyjna lekcja w klasie 7c

             4 października 2017 roku  odbyła się lekcja języka polskiego poprowadzona przez naszych ukochanych nauczycieli - Panią Joannę Przybyszewską i Pana Marka Pawlickiego. Uczniowie klasy 7C byli podzieleni na 4 grupy po 5 osób. Dodatkową grupę stanowili sprawozdawcy, którzy relacjonowali przebieg lekcji oraz przyglądali się pracy uczniów i nauczycieli.

            Zadaniem grup  było zagranie w grę , wykonaną przez Pana Marka, która  sprawdzała znajomość treści  lektury pt. „ Mały Książę”.

A oto dwie przykładowe odpowiedzi na pytanie: „Jak podoba wam się gra?” Wiktoria Zubrzycka wypowiedziała się następująco: „Gra jest bardzo innowacyjna i ma wiele struktur , które pomagają zapamiętać najważniejsze fragmenty z „Małego Księcia”.

Natomiast zdaniem Małgorzaty Jastrzębskiej „Gra jest niezwykle intrygująca i ma bardzo ciekawe zasady”.

Niezwykle pochłonięci  rywalizacją uczniowie z zapałem odpowiadali na trudne pytania dotyczące lektury, np. „Jaki sekret przekazał lis Małemu Księciu?” Poprawna odpowiedź brzmiała: „Dobrze widzi się tylko sercem.”

W grze umieszczone były również wartościowe cytaty, które zmuszają do refleksji i które uczniowie na długo zapamiętają, np. „Idąc prosto przed siebie, nie można zajść daleko…”.

Sprawozdawczy chodzili po klasie, zadawali pytania graczom i  widzieli ich zadowolenie z takiej formy zajęć. Pod koniec lekcji wszyscy byli bardzo smutni, że zajęcia już się skończyły, o czym świadczyły wypowiadane przez uczestników  zdania podsumowujące.

            Wszystkim bardzo podobały się takie zajęcia i mamy nadzieję, że w przyszłości będzie ich więcej. Prowadzenie zajęć przez dwóch nauczycieli było dla nas wielką atrakcją!

SPRAWOZDAWCY: Aleksandra Żurawczyk, Justyna Wybrańska, Szymon Wieczór, Jakub Szematowicz, Jakub Sobolski

 

Szukaj na stronie

Przeszukaj portal

Statystyka

Użytkowników:
3
Artykułów:
192
Odsłon artykułów:
334247

 

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim