Pierwszy wspólny Rajd z PTTK Ziemia Lubuska.

30.09.2017 nasi uczniowie po raz pierwszy wzięli udział w 51. Jesiennym Rajdzie Lubuskim „DOBIEGNIEW 2017".

Uczniowie klas 6b i 6d: Kacper Saniuk, Nina Trojan, Kaja Kosicka-Olkowska, Pola Kosicka-Olkowska, Kornelia Kraciuk, Aleksandra Pedo, Bartosz Strychanin,  Olaf Mendaluk, Agata Dobrek i Julia Skowrońska wraz z opiekunem, Panią Mileną Miłoszewską zaczęli swoją pieszą wędrówkę w miejscowości Ogardy. Idąc wśród lasów i pięknych jezior, podziwiali piękno przyrody. Po drodze uczestnicy zwiedzili Ogardzki Młyn oraz oglądali cudowną taflę wody jeziora Osiek z wieży widokowej. Jezioro to jest jednym z niewielu akwenów w okolicy o bardzo wysokiej klasie czystości wody. Uczestnicy zobaczyli również spichlerz wybudowany za czasów krzyżackich.

Na mecie pieszej wędrówki (której długość wyniosła 11 kilometrów) na uczestników czekało rozpalone ognisko oraz ciepła, przepyszna, wojskowa grochówka. Mając przed oczami widok na jezioro Osiek, uczniowie brali udział w różnorodnych konkursach oraz teście wiedzy turystycznej. Nikt nie wyjechał bez nagrody, wszyscy  otrzymali informator „Kajakiem, rowerem i pieszo po gminie Dobiegniew" oraz inne drobiazgi. Każdy uczestnik otrzymał również certyfikat potwierdzający uczestnictwo w Międzypokoleniowej Sztafecie Turystycznej.

Uczniowie wrócili zadowoleni, dotlenieni i zauroczeni pięknem i bogactwem oglądanej przyrody.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z naszej wyprawy na stronie PTTK.

Milena Miłoszewska

Nauczyciel przyrody