22 września – Światowy Dzień Nosorożca

19.09.2017 r. w SP nr 15 mieliśmy przyjemność gościć Pana Kamila Bednarza, pracownika Biura Promocji Urzędu Miasta, który dotarł do nas z książeczką pt. „Nosorożec Gorzowski”. Książka opowiada o historii odkrycia szkieletu nosorożca na obrzeżach Gorzowa. W miejscu, gdzie został znaleziony, przebiega teraz droga S3.

Jeśli jesteście ciekawi, jakiej płci było zwierzę, gdzie są teraz jego kości albo chcecie zdobyć informacje o gatunku, do którego należało, to wypożyczcie tę książeczkę w szkolnej bibliotece.

Dziękujemy Panu Kamilowi i wszystkim autorom książki za to, że przyczynili się do poszerzenia księgozbioru naszej biblioteki o pozycję „Nosorożec Gorzowski”. Z pewnością wykorzystamy ją do zajęć edukacyjnych, a uczniowie edukacji wczesnoszkolnej z wielkim zaangażowaniem zagłębią się w dalsze losy Stefanii bądź Stefanka.

Opiekunki Samorządu Uczniowskiego:

Patrycja Saniuk