II CHARYTATYWNY MECZ PIŁKI SIATKOWEJ

17 września br., po południu odbył się II charytatywny mecz piłki siatkowej „KROMKA CHLEBA”. Po raz kolejny gwiazdy siatkówki wyszły na boisko, by pomóc potrzebującym.

Tuż przed pierwszym gwizdkiem organizatorzy imprezy wręczyli srebrną Honorową Odznakę Polskiego Związku Piłki Siatkowej naszej Kasi! A dlaczego naszej? Bo to przecież absolwentka SP15. To właśnie na naszej sali gimnastycznej budowała fundament swojej kariery siatkarskiej pod okiem Jerzego Jankowskiego (byłego pracownika SP15, nauczyciela wychowania fizycznego). Obecnie Kasia - Katarzyna Zaroślińska - jest zawodniczką klubu Chemik Police, niejednokrotnie okrzyknięta najlepszą atakującą Pucharu Polski.

Do głównego meczu stanęli m.in. tacy zawodnicy jak: Świderski, Bartuzi, Gierczyński, bracia Maciejewiczowie, Zwierko, Matuszak, Kocik oraz tata uczennicy z klasy 4a, Maciej Błoch.

W przerwach setowych zawodnicy rzucali w stronę publiczności piłeczki tenisowe. Szczęśliwcy, którzy złapali piłeczki, mogli je wymienić na nagrody, m.in.: vouchery na mecze, zajęcia sportowe, wejściówki do kina itp. Wszyscy uczestniczący w wydarzeniu uczniowie, rodzice i nauczyciele z SP15 z wielkim entuzjazmem kibicowali drużynom. Po zakończonej rywalizacji zawodnicy i kibice spotkali się na wspólnym pikniku, gdzie można było otrzymać autograf, zrobić pamiątkowe zdjęcie czy skosztować słodkości.

Impreza miała na celu zebranie pieniędzy na dożywianie dzieci. Organizatorzy, zawodnicy i kibice pokazali, że warto zadbać o to, by pomaganie stało się dla nas chlebem powszednim.

Dziękujemy zaangażowanym uczniom, rodzicom i nauczycielom!

Nauczyciele zadbali o to, aby pamiątka z tego wydarzenia trafiła do SP15. Tą cenną zdobyczą jest nowa piłka siatkowa z autografami największych gwiazd siatkówki, którą wystawiamy na aukcję.

Zapraszamy wszystkich pasjonatów do licytacji tejże piłki!!! Forma licytacji zostanie opisana w ogłoszeniach na Librusie. Tak więc licytację czas ZACZĄĆ!!!

Opiekunki Samorządu Uczniowskiego:

Patrycja Saniuk