Polska

Polska

Gorzów Wlkp.

Gorzów Wlkp.

 

Biuletyn Informacji Publicznej

1 procent

 

 

Szkoła Ucząca Się

 

Global Scholars

Erasmus+

Kolejny Maraton Lekcji Otwartych za nami. W tym roku bohaterami byli:

  • Pani Magdalena Gałązka i klasa 2e (9 stycznia),
  • Pani Dorota Malinowska i klasa 4a (10 stycznia),
  • Pani Marzanna Jankowska i klasa 3c (14 stycznia).

Dzieci z 2e udowodniły, że potrafią rozwiązywać zadania tekstowe, korzystając z tabel i rysunków.Maraton lekcji otwartych

Uczniowie z 4a pokazali, jak korzystać z informacji, omawiając schemat obiegu wody w przyrodzie i samodzielnie redagując notatkę z lekcji.

Klasa 3c doskonale poradziła sobie z zadaniami dotyczącymi obliczania obwodu prostokąta.

Nie jest wcale łatwo otworzyć drzwi klasy i zaprosić do oglądania lekcji nauczycieli - nie tylko z naszej szkoły. To ogromne wyzwanie i stres. Przecież - oprócz uczniów - z tyłu klasy zasiada 12 pedagogów, którzy potem ocenią zajęcia Trójdzielną Informacją Zwrotną. Ale nasi Nauczyciele to profesjonaliści i nie boją się trudnych wyzwań. Prowadzący doskonale poradzili sobie z zaplanowaniem celów i kryteriów lekcji, wykazali się znajomością technik i metod angażujących uczniów, stawiali pytania, które pobudzały do myślenia i wspaniale dobrali zadania do celów.

Drodzy Państwo, bardzo dziękuję za dzielenie się doświadczeniem i chęcią doskonalenia swojego warsztatu pracy!

Uczniom też należą się ogromne podziękowania. Byli tak zajęci angażowaniem się w lekcję, że nie zwracali uwagi na obserwujących gości: dyskutowali w parach, rozwiązywali zadania i udzielali oceny koleżeńskiej.

Moi kochani, byliście naprawdę wspaniali!

Maraton Lekcji Otwartych to ważna forma doskonalenia, którą stosujemy już od wielu lat. Wpływa na poprawę procesu uczenia się i daje inspirację nauczycielom, którzy chcą doskonalić swój warsztat pracy. Ale przede wszystkim korzystają na tym uczniowie - lekcje prowadzone przez nauczycieli Piętnastki są coraz ciekawsze.

 Pozostająca pod wielkim wpływem pracy uczniów i nauczycieli

Maria Traczyk

Dyrektor SP 15